poniedziałek, 9 marca 2015

9-go marca w toruńskim HRP Pamela w ramach prowadzonych przez pARTyzanta warsztatów zagrają Andy Egert i Tomasz Krzemiński


Poniedziałek 9 marca 2015r. w Hard Rock Pubie Pamela zapowiada się bardzo obiecująco zarówno dla fanów pięknych dźwięków jak i dla wielbicieli sztuk wizualnych. Zaczynamy o godzinie 17-tej warsztatami gitarowymi prowadzonymi przez pARTyzanta (Krzysztofa Toczkę). Tym razem gościem warsztatów będzie sam Andy Egert – genialny szwajcarski wokalista, gitarzysta i harmonijkarz, który podzieli się z uczestnikami zajęć swoim ogromnym doświadczeniem zdobytym na scenach całej Europy. 

Tuż po warsztatach, Andy wraz ze swoim zespołem pojawi się na scenie HRP Pamela aby zagrać jak zwykle energetyczny koncert. Andy Egert jest jednym z pierwszych "zagranicznych" bluesmanów, który pojawił się na naszej scenie na początku tego wieku. Już pierwszy jego koncert w Pameli był nieprzeciętnym wydarzeniem, ale z upływem lat i kolejnymi koncertami u nas, Andy udowodnił, iż ma nieprzebrane zapasy energii i pomysłów. Każdy jego występ to niepowtarzalny show trudny do porównania z występami innych artystów. Koncert rozpocznie solowy występ Tomasza Krzemińskiego, na co dzień basisty Dopaminy (ex Insane, Drinker’s Blues, Neuma).W Pameli wystąpi w zupełnie innej roli – będzie to solowy muzyczny performance z kontrabasem. Mieszkańcy Torunia kojarzą Tomka doskonale z występów na ulicach naszego miasta. Granie „na streecie” w Toruniu i Warszawie to sposób samorealizacji muzyka

– przy użyciu ograniczonego instrumentarium (kontrabas i shaker przymocowany do stopy) potrafi zagrać niemal wszystko, od standardów Sinatry, przez utwory Michaela Jacksona, Red Hot Chili Peppers, Robbiego Williamsa, Marleya czy Soundgarden, aż po muzykę filmową (np. Dracula Wojciecha Kilara). Gra Tomka polega na wydobywaniu dźwięków z kontrabasu za pomocą szarpania strun, stukania w pudło rezonansowe, użyciu shakera i do tego gwizdaniu, które stanowi znakomitą kontrę dla niskich tonów kontrabasu. Muzycy pojawią się w Hard Rock Pubie Pamela z okazji otwarcia wystawy fotograficznej Anny Wojciulewicz pt. " SZTUKA TATUAŻU WŚRÓD TORUŃSKICH MUZYKÓW". Co ciekawe, Tomasz Krzemiński był jednym z fotografowanych przez artystkę muzyków.

Warsztaty gitarowe zaczynamy o 17-tej, otwarcie wystawy i koncert nastąpi o godzinie 19-tej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza