sobota, 6 września 2014

KaAtaKilla - Strzał w dziesiątkę!

Wszystko zaczęło się od imprezy u wspólnych znajomych w 2006 roku, gdzie Różal (Łukasz Różalski) były gitarzysta grupy Soul That’s Il spotkał się z Goliashem (Tomasz Goljaszewski) były basista zespołu Hunter. W oparach imprezy zakrapianej przepysznym złocistym napojem powstał pomysł na wspólne granie. Bardzo szybko okazało się, że ciężkie gitarowe riffy wzmocnione piekielnym dołem gitary bassowej w połączeniu z mocnym ale melodyjnym wokalem to jest to, co obaj panowie lubią najbardziej. Ponieważ projekt Różala "Soul That’s Ill" praktycznie przestał istnieć, a współpraca Goliasha z Hunterem ograniczyła się do kontaktów czysto koleżeńskich, panowie postanowili rozpocząć wspólne próby i zobaczyć co z tego będzie.

Do zespołu zostali zwerbowani kumple Różala, gitarzysta „Jurgen” Radek Baryga oraz klawiszowiec „Fafa” Maciek Filipiak.

Zespół w tym składzie niemal od razu zaczął pracować nad własnymi utworami. Etap poszukiwań każdy z muzyków miał już za sobą, więc praca nad materiałem postępowała dość szybko. Cały czas trwały poszukiwania wokalisty i perkusisty. Ten pierwszy pojawił się po kilku miesiącach prób, kiedy część piosenek już była niemal ukończona.

Łukasz Pietrzyk pomimo mocnego rockowego głosu nie od razu odnalazł się w klimatach muzycznych grupy. Jednak po kilku miesiącach prób, maniera wokalna nowego członka zespołu coraz bardziej odpowiadała konwencji preferowanej przez pozostałych członków kapeli. Niestety ciągle występował problem związany z brakiem dobrego perkusisty.

Światek muzyczny w Łodzi cierpi na poważny deficyt dwunożnych bębniarzy, którzy lubią pohałasować przy ostrych riffach gitarowych. Na szczęście okazało się, że gdzieś na łódzkich peryferiach muzycznych żyje sobie perkusista, który swojego czasu odnosił sukcesy razem z zespołem Tosteer. Witek Fałek zakończył współpracę ze swoim macierzystym zespołem i działał jako wolny strzelec, udzielając się na krótko w wielu różnych projektach. Muzyk przyjął propozycję współpracy i kilka miesięcy po pojawieniu się Łukasza w zespole rozpoczął próby z zespołem.

W międzyczasie powstała nazwa kapeli. Od początku muzycy poszukiwali słowa które odnosiło by się do nocy lub księżyca. Nazwa miała nieść w sobie pewną tajemnicę. KaAtaKilla okazała się strzałem w dziesiątkę. Nazwa postaci z mitologii Inków określająca groźne i romantyczne, żeńskie bóstwo księżyca, stała się protoplastą nazwy zespołu. W 2007 roku grupa pod przywództwem Różala i Goliasha zagrała pierwsze koncerty między innymi w Warszawie w klubie Proxima. Latem tego samego roku KaAtaKilla zagrała też pierwszy duży koncert na festiwalu openair HUNTERFEST grając w otoczeniu takich zespołów jak SEPULTURA, SAMAEL, ACID DRINKERS.

Zespół nie rozwijał znacząco działalności koncertowej, skupiając wszystkie siły na tworzeniu materiału na pierwszą płytę. Wiosną 2008 roku grupa nawiązała kontakt z radomskim studiem „96 STUDIO PROJECT” gdzie został zarejestrowany prawie godzinny materiał na pierwszą płytę Granica cienia. Po nagraniu materiału, grupa KaAtaKilla rozstała się w przyjacielskich relacjach z Witkiem Fałkiem, który chciał powrócić do roli wolnego strzelca.

KaAtaKilla szybko nawiązała współpracę z nowym bębniarzem Piotrem Stawirejem. Piotr szybko wpasował się w klimaty muzyczne kapeli i już na początku kwietnia 2008 roku zagrał z zespołem KaAtaKilla pierwszy koncert w klubie Luka w Łodzi.

Praca nad piosenkami trwała stosunkowo długo. Producenci Limek i Matys z radomskiego studia wraz muzykami kapeli długo szukali optymalnego brzmienia zespołu. Po kilku miesiącach praca nad płytą została ukończona. Pierwsze studyjne utwory określiły w pełni muzycznie i brzmieniowo markę zespołu KaAtaKilla. W roku 2011 zespół KaAtaKilla zajął III miejsce w kategorii Debiut Roku w plebiscycie Magazynu Gitarzysta!

Na koncie mają występy między innymi w otoczeniu takich zespołów jak HUNTER, COMA, KAT, BEHEMOTH, SEPULTURA, SAMAEL, ACID DRINKERS.

Zespół KaAtaKilla wspiera Fundację Krwinka, której celem jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także profilaktyka nowotworowa, w tym: szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy.

Mocne, brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem. Specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy. Niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją. To główne atuty zespołu KaAtaKilla.


Ostatnie osiągnięcia:
Łódzka Lista Przebojów miejsce 1 (ostatnio NOWOŚĆ)
Lista Polskie Przeboje miejsce 7
Lista Przebojów Radia Aspekt miejsce 4 (ostatnio 7)
Bolesławiecka Lista Przebojów miejsce 2 (ostatnio 10)

Nowa płyta KaAtaKilla - Zawrzeszczeć Ciszę
W otoczeniu starych, pofabrycznych hal łódzkich manufaktur powstała płyta Zawrzeszczeć Ciszę. Jest to drugi album zespołu KaAtaKilla. Muzycy pracowali ponad 3 lata nad materiałem, który został zarejestrowany w latach 2012-2013. Wszystkie utwory zostały skomponowane i zaaranżowane przez duet Łukasz Różalski (dawniej Soul that's ill) oraz Tomasz Goljaszewski (dawniej Hunter).


Płyta zawiera 11 piosenek i wszystkie zostały zaśpiewane po polsku. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie Granica Cienia, porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce, ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. W utworach obok melodyjnej partii gitary czy klawiszy można często usłyszeć agresywną perkusję, niemiłosiernie atakującą podwójną stopą lub szybkie i mocne gitarowe riffy. „Zawrzeszczeć Ciszę" różni się znacząco od pierwszej płyty zespołu w warstwie tekstowej i wokalnej. Łukasz Pietrzyk, autor większości tekstów, w sposób bardziej dosadny niż dotąd dotyka naprawdę trudnych i prawdziwych historii ludzi uwikłanych w życie. Takie problemy jak alkoholizm, trudna miłość, autodestrukcja czy brutalna prawda o wojnie to tematy najważniejszych utworów na płycie, w tym piosenki promującej płytę „Zostaw mi światło", do której w sieci można już obejrzeć teledysk. „Zawrzeszczeć ciszę" to bardzo dojrzały album. Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie ..."Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost.


Łukasz Pietrzyk - wokal, Łukasz (Różal) Różalski - gitara, Radek (Jurgen) Baryga - gitara, Tomasz (Goliash) Goljaszewski - gitara basowa, Maciej (Fafa) Filipiak - klawisze, Piotr Stawirej - perkusja

Intro
Mała wojna samobójcy
Zostaw mi światło
To nie ja i to nie ty
Nie pytaj więcej o nic wcale
Delirium Clemensa
Zawrzeszczeć ciszę
W natłoku myśli
Nangar Khell
Czy mnie widzisz czy mnie znasz
Klaun
Sen


Od 01.06.2014r. zespół KaAtaKilla ma nowego managera, którym jest Adam Sęczkowski.

„Propozycję przyjąłem z wielką nadzieją na rozwój zespołu, a także swojej działalności w tym obszarze. Stawiam na doświadczenie, talent muzyczny i charyzmę członków KaAtaKilli. Kiedyś napisano, że twórczość KaAtaKilli lokuje się gdzieś między Comą a Hunterem. Wierzę, że oryginalność, pomysły muzyczne oraz brzmienie zespołu zasługują na własną tożsamość na rynku muzycznym oraz miejsce w historii muzyki rockowej w Polsce. Najlepszym dowodem jest najnowsza płyta "Zawrzeszczeć ciszę", która jest kwintesencją stylu kapeli i jednocześnie niezwykle interesującą i oryginalną propozycją dla fanów muzyki na pograniczu rocka i metalu."

Dyskografia:
Granica Cienia (2009)
Zawrzeszczeć ciszę (2014) 


Obecnie zespół jest na etapie ostatnich przygotowań do trasy koncertowej, którą szykuje jesienią tego roku. Ma ona na celu promocję drugiego albumu zespołu KaAtaKilla "Zawrzeszczeć Ciszę".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz