środa, 9 marca 2016

Prosecutor, czyli śląskie łojenie

Zespół Prosecutor powstał w 1988 roku w Bytomiu. W krótkim czasie stworzyli kilka utworów, które znalazły się potem na demo Desert Of Death i rozpoczęli koncerty. Okazało się, że ich muzyka trafiła do bardzo dużego grona ludzi słuchających heavy metalu, co tylko potwierdziło, że to co robili, szło w dobrym kierunku. Szybko rozpoczęli pracę nad płytą i nieustannie koncertowali. Tworzenie nowych utworów trwało dosyć długo, ale w końcu powstał dobry materiał. W międzyczasie zakwalifikowali się do Jarocina na małą scenę, gdzie zagrali dla ponad dwutysięcznej publiczności. Po powrocie z Jarocina weszli do studia i zarejestrowali nowe utwory. Tak powstał album Krew Czarnej Ziemi.

 

Kolejne koncerty z takimi zespołami jak: Dragon, Destroyers, Pandemonium, Quo Vadis, Mordor czy Pungent Stench, Liers In Wait pokazały, że Prosecutor umocnił się na polskim rynku muzyki metalowej. Po okresie licznych koncertów muzycy zaczęli pracę nad drugim albumem i kiedy materiał był już gotowy, w roku 1995 z „różnych i nieprzewidzianych względów” Prosecutor musiał niestety zawiesić działalność. Reaktywacja nastąpiła w 2010 roku, a oto koncert, który odbył się już po reaktywacji 19 grudnia 2015 w pubie Czerwona Cegła w Gliwicach.
"Królestwo Złotych Łez" to jeden z utworów który wejdzie w skład ich nowej płyty. Materiał został zarejestrowany w maju i czerwcu 2015. Jest to na razie wersja demo. Rejestracja dźwięku oraz "mastering" zrobione zostały w studiu domowym, a video - w sali prób. Muzycy zrobili wszystko własnymi siłami po to, by pokazać, że Prosecutor powraca do świata żywych!

prosecutorpl@o2.pl
tel: 669 401 933 – Harry 
Obecny skład to:
Paweł "PEPKO" Piekarski git.solowa , vocal
Marek "DZIADU" Niziołek git., git.solowa
Mateusz "FORREST" Milewski bass
Ryszard "HARRY" Gilge perkusja


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz