piątek, 12 lutego 2016

12 lutego w Londynie i 13 lutego w Hull wystąpią Marek Andrzejewski i Czasem Trzeba12/02/2016 godz. 19.30 147 Whipps Cross Road, Leytonstone, London E11 1NP
13/02/2016 godz. 19.30 Marist Hall & Social Club, 119 Cottingham Road, Hull, HU5 2DH 


Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Początkowo związany z folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja, z teatrem Gardzienice i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej - z Krainą Łagodności. W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę Trolejbusowy Batyskaf. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z Lubelską Federacją Bardów Marek nagrał dwanaście płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Obecnie Marek promuje swoją najnowszą, czwartą autorską płytę p.t. AKUSTYCZNIE. W tym trzyosobowym projekcie naturalny głos pieśniarza spotyka się z akustycznymi strunowymi instrumentami: z gitarą klasyczną, mandoliną, bandżo, z antycznym oud i z uniwersalnymi od wieków skrzypcami.

"Utwory Marka Andrzejewskiego są lirycznym protestem przeciw urzeczowieniu człowieka we współczesnym świecie, próbują poruszyć głębokie pokłady naszej wrażliwości przytępionej przez zmuszające do konformizmu urządzenia społeczne".

Bogusław Wróblewski
Redaktor Naczelny „Akcentu”

"Na witaminę, której Marek Andrzejewski ma tak dużo, składa się dowcip, wdzięk, uśmiech, skromność i wielki talent. Podczas Bardograjki dla mnie był przede wszystkim poetą, trochę współczesnym, a trochę – może przez miasto, masę i maszynę gdzieś w tle jego tekstów – futurystycznym w stylu retro, w odcieniach sepii".

Edyta Bodys
Internetowy Serwis Autorów i Kompozytorów 

„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.”

Jan Poprawa
krytyk muzyczny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz