sobota, 13 lutego 2016

13 lutego w gdańskim Starym Maneżu wystąpi Fismoll

13 lutego w Starym Maneżu wystąpi Fismoll - twórca melodii pięknych. Jego pseudonim to symbol najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywa. Albumy Fismolla to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieła wysokiej klasy.

Fismoll, czyli Arkadiusz Glensk, to młody 21-letni polski singer-songwriter o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie. Doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open'er Festival). W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, zyskując renomę świetnego wykonawcy o rzadko spotykanym klimacie koncertów. Muzyk stawiany jest przez słuchaczy obok tak znakomitych artystów, jak Sigur Ros, Bon Iver, Ben Howard czy Damien Rice, wrażliwością i estetyką sięgając do Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa. Pasjonuje się ludźmi, aranżacją muzyczną, technologią nagraniową, podróżami, naturą, beletrystyką i techniką audiowizualną.

Swoją wyjątkowość Fismoll potwierdził drugim albumem pt. "Box Of Feathers". Pełnym odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie jak na „At Glade”, jest tu bogactwo melodii, oryginalne aranżacje
i światowej klasy kompozycje.

Po premierze winylowej edycji "Box Of Feathers" (20.11.2015), Fismoll zrobił fanom niespodziankę – 4 grudnia ukazał się minialbum "Abandoned Stories". Jest to 5 utworów, które oryginalnie miały znaleźć się na płytach "At Glade" i "Box Of Feathers". Wydawnictwo zawiera pierwszą piosenkę Fismolla w języku polskim. Utwory z płyty „Box Ofz EP-ki będzie można usłyszeć podczas koncertu w Starym Maneżu.


13 lutego 2016 (sobota) godz. 19:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY:
50 zł – miejsca siedzące nienumerowane, przedsprzedaż do 04.02.2016
60 zł – miejsca siedzące nienumerowane, przedsprzedaż od 05.02.2016
Bilety do nabycia on-line na www.starymanez.pl oraz w kasie klubu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza