poniedziałek, 8 lutego 2016

Grzegorz Gawłowski - improvised Funky Device

Grzegorz Gawłowski (fot. Marek Jamroz)
Nazywam się Grzegorz Gawłowski i pochodzę z Bolesławca na Dolnym Śląsku.  Muzyką zajmuję się mniej więcej od 10-go roku życia kiedy to zacząłem uczyć się grać na gitarze.  Przygoda na serio zaczęła się razem z warsztatami muzycznymi festiwalu Blues Nad Bobrem http://www.bluesnadbobrem.pl/index.php podczas których miałem przyjemność poznać i uczyć się od takich artystów jak Tadeusz Nalepa, Rysiek Riedel, Wojciech Seweryn, Krzysztof Ścierański, Janusz Konefał, Jerzy Styczyński, Krystyna Prońko i wielu innych najwyższej klasy polskich muzyków. To tam ukształtowała się moja świadomość muzyczna, tam stawiałem pierwsze kroki na scenie i korzystałem z możliwości zdobywania doświadczenia jaką dawała unikalna atmosfera tego miejsca i czasów. Od tamtego momentu z różnym zapałem i rezultatami brałem udział w wielu przedsięwzięciach. Grałem w składach takich zespołów jak "Dirty Deeds", "LSD", "Blues Beer" (późniejsze "No Comments"), krótko w "Stan Regan" i kilku innych grupach których nazw teraz już nie pomnę. W latach 90-tych koncertowaliśmy wspólnie z KNŻ, Illusion, Acid Drinkers czy Flapjack i choć wiele i dobrze się działo to realia tamtych lat nie dawały możliwości utrzymania się z działalności muzycznej.


projekt Grzegorz Gawłowski
Z uwagi na szarą, polską rzeczywistość i zwyczajną prozę życia przyszło mi się pożegnać z moją pasją i instrumentami. Dziecko, praca, dom. Wszyscy to przerabialiśmy. W międzyczasie próbowałem korzystać ze zdobyczy technologii i tworzyć muzykę elektroniczną lecz raczej w ramach hobby niż z zamiarem publikacji. Dopiero po przyjeździe do UK i dzięki możliwościom jakie daje to miejsce zacząłem powoli wracać do pasji, w 2009 stworzyłem oprawę muzyczną do niewielkiego musicalu "Every Love Is Like a Journey" na który składało się kilkanaście aranżacji polskich i zagranicznych utworów. W 2013 zacząłem brać udział w jam session w Polskim Klubie i tam odnalazł mnie lider zespołu Res Publica https://www.facebook.com/Respublicaband - Maciek Mich. Zaproponował mi udział w projekcie, którego po dziś dzień jestem aktywnym członkiem i gitarzystą. Tam też poznałem mojego serdecznego przyjaciela Marka Olkowskiego razem z którym współtworzę Project Jaamalong https://www.facebook.com/Project-Jaamalong-198131156978691 i projekt iFD. iFD powstało dla zabawy, oraz demonstracji możliwości nagraniowych mojego studia. Studio pracuje pod nazwą "Wet Floor Studios" https://www.facebook.com/wetfloor i mieści się w okolicach Jewellery Quarter w Birmingham.


projekt Grzegorz Gawłowski
Oba covery Plush i Nutshell narodziły się głównie z chęci zrobienia czegoś fajnego w krótkim czasie i spróbowania swoich sił w śpiewaniu. Stąd decyzja o wypuszczeniu coverów a nie własnych utworów. Wybór utworów nie był jednak przypadkowy ponieważ każdy z nich ma dla mnie szczególne znaczenie. W przygotowaniu są kolejne dwa covery, których tytułów na razie nie zdradzę. Powinny pojawić się niedługo gdyż wiosną zaczyna się sezon koncertowy, więc na siedzenie w studio czasu raczej będzie mało. Możecie być jednak pewni że pojawią się kolejne produkcje pod szyldem Wet Floor Studios i mam nadzieję, że będzie to coś ciekawego a poziom będzie zwyżkował. Zobaczymy co przyniesie czas...

1 komentarz: