czwartek, 4 lutego 2016

4 lutego w gdańskim Starym Maneżu wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet

fot. Marta Wojtal
Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów. Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco i entuzjastyczne recenzje - tak wyglądają trasy kwintetu Wojtka Mazolewskiego promującego album „Polka”, który osiągnął status “Złotej Płyty”. Podczas jesiennej trasy Polka Gold Tour, będącej swoistym podziękowaniem dla fanów za Złotą Płytę, zespół zagrał 19 koncertów w 1,5 miesiąca, co jest ewenementem wśród polskich zespołów jazzowych. Trasa okazała się wielkim sukcesem. Wraz z nowym rokiem zespół powraca do koncertowania, tym razem okazja jest wyjątkowa. Wojtek Mazolewski obchodzić będzie w 2016 roku 40 urodziny. Z okazji tej okrągłej rocznicy odbędzie się szereg koncertów jubileuszowych, pierwszy nie mógł odbyć się gdzie indziej jak w rodzinnym gdańskim Wrzeszczu. Zapraszamy do Starego Maneżu na wyjątkowy koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego 4 lutego. Gościem specjalnym koncertu będzie legendarny saksofonista Przemek Dyjakowski.


Skład zespołu:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe
Oskar Torok – Trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Oba Janicki - perkusja

Wojtek Mazolewski Quintet (fot. Michał Andrysiak)
Wojtek Mazolewski to reprezentant polskiego jazzu w najlepszym wydaniu - z jednej strony nawiązujący do klasycznych brzmień i technik nagrywania, będący muzycznym spadkobiercą docenianych na całym świecie klasyków polskiego jazzu, z drugiej strony tworzący muzykę świeżą, zrozumiałą dla młodej publiczności słuchającej nowych trendów, znającej jazz raczej przez pryzmat takich artystów jak Koop, Brad Mehldau, czy Robert Glasper Experiment. Mazolewskiego doceniły również media, nagradzając jego talent muzyczny. Przyznano mu m.in. nagrodę III Programu PR za „Monster of Jazz”, trzykrotnie wygrywał ze swoim Pink Freud w kategorii najlepszy zespół elektryczny wg prestiżowego Jazz Forum, od kapituły Stowarzyszenia Melomani otrzymał Jazzowego Oscara oraz, ponownie od radiowej „Trójki” nagrodę Mateusza. Mazolewski to również autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów niszowych oraz, ostatnio, kompozytor kompozycji do serii audiobooków wydawanych przez Audiotekę. Artysta prowadzi także autorską audycję w Polskim Radio oraz w Chilli Zet.


fot. Joanna Wizmur
Kwintet Mazolewskiego w Starym Maneżu zagra muzykę z najnowszej płyty pt. “Polka”, która jest swego rodzaju pamiętnikiem wędrowca, stąd tytuły „Paris”, „Berlin” czy „Bangkok”. Muzycznie „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością, na płycie znajdują się m.in. covery Major Lazer, Rage Against The Machine i Nirvany. Płyta już kilka dni po premierze zyskała uznanie wśród publiczności i krytyków.

„(…) POLKA to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji. Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość
i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam.”


4 lutego 2016 (czwartek) godz. 19:00
STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY:
50 zł – miejsca stojące, 60 zł w dniu koncertu
65 zł – miejsca siedzące, 75 zł w dniu koncertu
Bilety do nabycia on-line na www.starymanez.pl oraz w kasie klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz