piątek, 25 listopada 2016

Zen z Egotrue w MaxFloLabie!

Zen. (fot.Stanley Ipkiss Photography)
Na MaxFloRecTV trafił dziś (23.11) klip do utworu pt. „Kto” wrocławskiego rapera Zena. Tym samym artysta dołączył do grona tzw. rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab. To dla niego szansa na wydanie solowego krążka „na legalu” w MaxFlo. Reszta w Waszych rękach!

To kolejny reprezentant nowego nurtu. Nie boi się melodii, często zaprasza gości do wykonywania elementów śpiewanych w swoich utworach. Stroni od auto-tune'a, ufając własnym umiejętnościom – mówi o Zenie Robert Boćwiński, koordynator inicjatywy MaxFloLab. – I tymi umiejętnościami właśnie nas ujął. A do tego autentycznością przekazu, doświadczeniem i determinacją – dodaje.

Choć Zen „płynie” wraz z nowoczesnym nurtem muzyki hip-hopowej, jego twórczość nie jest „agresywna”. Charakterystyczne jest dla niej spokojne tempo utworów i swego rodzaju wyrafinowanie. – Gość ewidentnie ma pomysł na siebie i swoją karierę – komentuje Boćwiński.


Za realizację powyższego wideo odpowiada Stanley Ipkiss Photography. Produkcją muzyczną utworu zajął się duet HVZX. Gościnnie w numerze pojawia się katowicki raper KID.

Dodaj napis
Singiel „Kto” jest już drugą po „Mało ważne” odsłoną pierwszego solowego albumu Zena. Krążek zatytułowany będzie „Zimne ognie” i trafi do odsłuchu na kanale MaxFloRecTV w ciągu najbliższych tygodni.

– Nie będzie bzdurnych metafor i żadnych kompromisów. Przedstawię realtalk, w którym nie ma miejsca na dyskusje z otoczeniem. Tworząc tę płytę, zawiesiłem się w czasoprzestrzeni. Inspirowałem się własnymi reakcjami na stres, radość, złość czy poczucie odpowiedzialności za swoje czyny – zapowiada Zen. – Czuję, że krążę po rewirach, w kierunku których większość nawet boi się spojrzeć. Bo paradoksalnie najtrudniej jest żyć pośród faktów.

Przypomnijmy, że MaxFloLab to inicjatywa polegająca na promocji tych mniej znanych, a wyróżniających się spośród reszty artystów. Twórczość uczestników akcji, nazywanych „rekrutami hip-hopu”, poddawana jest ocenie odbiorców. Ci z raperów, którzy najbardziej spodobają się słuchaczom, podpisują kontrakt płytowy z MaxFloRec, czego żywym przykładem są: K2, Kleszcz i Bejf. Jak czytamy na MaxFlo.pl, akcja jest odpowiedzią na liczne nagrania demo, które nieustannie spływają do MaxFlo: „Nie chcemy, aby rokujący tudzież utalentowani rekruci zostali w podziemiu, a brak możliwości pokazania się szerszej publiczności spowodował wygaśnięcie ich zajawki”. Laboratorium MaxFlo wciąż otwarte jest dla nowych, godnych uwagi artystów – swoje nagrania należy wysyłać na demo@maxflo.pl Szczegóły akcji w zakładce Lab na www.MaxFlo.pl


Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)
Źródło: MaxFlo.pl, Robert Boćwiński
***
Zen (właśc. Wojciech Janicki) – polski raper, rocznik '90, ur. w Tomaszowie Lubelskim, aktualnie zam. we Wrocławiu. Współtwórca hip-hopowej grupy Egotrue. Na koncie posiada 3 nagrane z tą formacją płyty, z których zdecydowanie najpopularniejszą jest wydana w 2014 r. „Definicja Ego”. Jest to legalny, debiutancki longplay Zena i Emesa, który znalazł się na 18. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce (OLiS). Zen współpracował już m.in. z takimi artystami, jak: Mam Na Imię Aleksander, Tusz Na Rekach czy Jot. Od 2016 r. jest oficjalnym członkiem działającej przy MaxFloRec inicjatywy MaxFloLab.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza