wtorek, 1 listopada 2016

L.U.C Grubson Bisz Joka Promoe Hades Mela Koteluk nagrali płytę z największym big-bandem Europy Rebel Babel Ensamble

Jan Feat. i L.U.C przez dwa lata przemierzali Europe tworząc DIALOG I - płytę, na której do energetycznych kompozycji symfonicznych wykonywanych przez wiele orkiestr swoją poetykę w różnych językach prezentują czołowi europejscy soliści. Legenda europejskiego hip-hopu Promoe z kolektywu Looptroop, pionierzy hiszpańskiego rapu Rapsusklei i Wöyza oraz czołówka polskiej sceny muzycznej - Mela Koteluk, Bisz, Joka, Ńemy, Grubson, Hades i L.U.C w lirycznej dyskusji o współczesnej Europie i ludzkości w ogóle.


Teledysk do MANIFESTU, to głośny i energetyczny sygnał inicjowania wielkiego trans-kulturowego dialogu oraz próba rekonstrukcji mostu do tego co w sztuce i życiu najistotniejsze - współistnienia ponad jakimikolwiek podziałami i poczucia zbiorowej świadomości każdego z nas. To międzynarodowa wymiana nie tylko dźwięków słów i stylów, ale i temperamentów, przekonań, wrażeń i talentów. I DIALOG to pierwsza płyta Rebel Babel Ensemble, na której znajdziecie dwa krążki. Jeden z liryką solistów, a drugi z instrumentalnymi symfoniami Jana Feat.'a granymi przez różne europejskie orkiestry. W albumie znajduje się także książka z liryką i wielki plakat z solistami.

Rebel Babel Ensemble prezentuje międzynarodowy, trans-kulturowy dialog raperów z Polski, Hiszpanii i Szwecji. Artystom akompaniują zjednoczone orkiestry dęte (m.in. Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo) pod batutą duńskiego performera Jana Feat.'a. Ten eksperymentalny projekt to jeden z pierwszych międzynarodowych kolektywów hip-hopowo-jazzowo-folkowych - już dziś prawdopodobnie największy Big-Band Europy w którym zagrało ponad 1000 muzyków i prawie 20 solistów z różnych regionów starego kontynentu. W utworze usłyszymy współzałożyciela orkiestry L.U.C a także Grubsona, czołówkę hiszpańskiego rapu Rapsusklei i Woyzę oraz reprezentanta kultowego szwedzkiego kolektywu Looptroop - Promoe.Zdjęcia do Manifestu nagrywano kilka miesięcy w różnych częściach Europy. Patronem honorowym projektu jest Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza