poniedziałek, 23 maja 2016

23 maja w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela wystąpią Oil Stains oraz Mike Greene Trio

fot. Agata Jankowska
W poniedziałek 23 maja 2016 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpią: Oil Stains oraz Mike Greene Trio. Oba projekty czerpią inspiracje z korzennej amerykańskiej muzyki nadając jej swoje mocne, indywidualne piętno. Koncert będzie kolejnym wydarzeniem zorganizowanym przez klub z okazji 18. urodzin. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Start - godzina 19.

fot. Agata Jankowska
Mike Greene Trio to amerykańsko–polskie trio, które pomimo mistrzowskiego opanowania swoich instrumentów, stawia uczucia ponad technikę oraz odrzuca utarte schematy i konwencje. Twórczość zespołu zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza amerykańskiej tradycji muzycznej: bluesa, gospel, jazzu i folku. Naturalna charyzma muzyków i silnie emocjonalny stosunek do wykonywanych utworów sprawiają, że każdy koncert ma w sobie niezapomniany element magii. Mike Green urodził sie w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, gdzie od wczesnego dzieciństwa zgłębiał tajniki gitary oraz tradycyjnej amerykańskiej muzyki, takiej jak blues, gospej, jazz, czy country. W latach 70-tych przeniósł się do Francji, na znak sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Mike to charyzmatyczny wokalista, songwiter oraz multiinstrumentalista, który gra na gitarze, banjo, mandolinie i akordeonie. Jego pierwszym zespołem we Francji był "Dirty Grits", lecz bardziej znaną polskiej publiczności była formacja "Bulldog Gravy", z którą grał w latach 2004-2007. W 2005r. grupa „ Bulldog Gravy” koncertowała w Polsce, m.in. na festiwalu "Jesień z Bluesem". W czasie poniedziałkowego koncertu w Hard Rock Pubie Pamela na scenie towarzyszyć mu będą : Łukasz Wiśniewski oraz Tomasz Dziano. Łukasz to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej super-grupy Harpcore. W ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011. Tomasz Dziano to urodzony w Łodzi gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Na stałe mieszka we Francji, gdzie wraz z Mikiem Greeneem wchodzi w skład bluesowego zespołu „Immigrants”, który występował na wielu międzynarodowych festiwalach (Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, itp.).
fot. Agata Jankowska
fot. Agata Jankowska
Duet Oil Stains tworzą: gitarzysta Maciej Sztyma oraz Sebastian Strycharczuk, perkusista i wokalista w jednej osobie. Zespół Oil Stains to projekt koszalińsko-gdyński, działający od początku 2013 roku. Muzycy określają swoją muzykę jako root rock. Dynamiczne i potężne brzmienie grupy jest osadzone w stylistyce korzennego rocka i bluesa. Teksty o tematyce motoryzacyjnej, wolnościowej i miłosnej, przywodzą na myśl pierwszych rock’n’rollowych buntowników. Zarówno fani rockowych brzmień takich jak Led Zeppelin, Mountain czy Black Sabbath, jak i miłośnicy muzyki spod znaku wczesnych The Black Keys znajdą w twurczości tych dwóch panów wspólny mianownik. W maju 2015 roku duet Oil Stains wydał płytę „Here comes my train”, zawierającą 11 autorskich kompozycji. Niedawno brali udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, co prawda nie przeszli do ścisłego finału i nie będą walczyć o miejsce na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, ale… duet Oil Stains otrzymał Dziką Kartę Lecha, a to oznacza, że zagra na tym festiwalu, tyle że na scenie Lecha.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza