poniedziałek, 26 października 2015

26 października w HRP Pamela w Toruniu wystąpi Leszek Cichoński i Popovacula

fot. Agata Jankowska
W poniedziałek, 26 października 2015 roku, w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi charyzmatyczny polski gitarzysta, wokalista i kompozytor Leszek Cichoński. Artysta jest również autorem podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie, m.in. Monterey Bay Blues Festival w Kalifornii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest coroczny „Thanks Jimi Festival”, w ramach którego odbywa się Gitarowy Rekord Guinnessa. Od kilku lat regularnie pojawia się w toruńskim klubie, zarówno koncertując, jak i prowadząc zajęcia gitarowe. Jest jedną z głównych twarzy realizowanego w Hard Rock Pubie Pamela programu warsztatów muzycznych Campus Hrp Pamela. To zaprzyjaźniony z klubem twórca, który w czasie swoich koncertów chętnie współpracuje z toruńskimi muzykami. Fani Leszka Cichońskiego nadal wspominają koncert z 2013 roku, w trakcie którego wystąpił w kilku utworach wspólnie z supportującą go toruńską grupą ERGO. 
fot. Agata Jankowska
Tym razem rolę zespołu otwierającego wieczór organizator powierzył grupie POPOVACULA. Powstały w 2010 roku zespół dał się poznać z dobrej strony w programach telewizyjnych, takich jak SZANSA NA SUKCES czy MUST BE THE MUSIC. Od początku istnienia POPOVACULA (wcześniej funkcjonująca pod nazwą BURN) sprawia wrażenie zespołu będącego o krok od odniesienia sukcesu komercyjnego. Czy im się to uda? Czas pokaże. Do tej pory grupa zdobyła tytuł NADZIEI ROKU (2011) oraz ZESPOŁU ROKU (2012) w plebiscycie TORUŃSKIE GWIAZDY. Z myślą o mainstreamowych rozgłośniach radiowych zespół wyprodukował trzy single w stylistyce poprockowej, które można było usłyszeć na antenie RADIA RMF MAXX, RADIA ESKA oraz 1PR. W poniedziałkowy wieczór będzie można skonfrontować radiowe produkcje zespołu z bardziej rockowym obliczem grupy, szczególnie że w jednym z utworów z zespołem wystąpi Leszek Cichoński. Warto podkreślić, że muzycy przygotowali standard polskiego rocka, w którym Leszek zarówno zagra na gitarze, jak i zaśpiewa. 
fot. Agata Jankowska
Drugą niespodzianką przygotowaną dla publiczności w Hard Rock Pubie Pamela będzie utwór we wspólnym wykonaniu Przemka Łososia i i grupy POPOVACULA. Wartym przypomnienia jest fakt, że Przemek Łosoś odegrał ważną rolę w historii zespołu. Jaką? Ci, którzy nie wiedzą, będą mogli o tym porozmawiać z muzykami tuż po ich secie koncertowym. Wracając do występu Leszka Cichońskiego - artysta akustyczny set koncertowy oprze na swojej autorskiej płycie SOBĄ GRAM. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Przed koncertem od godziny 17.00 Leszek Cichoński poprowadzi warsztaty gitarowe. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza