poniedziałek, 19 października 2015

19 października w HRP Pamela wystąpi Wanda Johnson i Sylwia Kwasiborska

W poniedziałek, 19 października 2015 roku, w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi genialna, amerykańska wokalistka bluesowa - Wanda Johnson. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie:Tico Manley (gitara, śpiew), Joe Lewis (gitara basowa, śpiew), Tez Sherard (perkusja, śpiew). Będzie to już drugi koncert Wandy Johnson na scenie Hard Rock Pubu Pamela (poprzednim razem wystąpiła w czerwcu 2013 roku). Wspominając ten koncert, trudno przemilczeć świetny kontakt, jaki artystka nawiązała z publicznością oraz pozytywną aurę, którą roztaczała wokół siebie, zarówno w czasie występu, jak i w trakcie długich rozmów z fanami po jego zakończeniu. Sama artystka, w wypowiedzi dla zrealizowanego w czasie jej pobytu w Hard Rock Pubie Pamela programu telewizyjnego MUZYCZNY KRAM, określiła to w następujący sposób: "Kiedy śpiewam, jestem bardzo szczęśliwa. Mogę zapomnieć o moich wszystkich problemach i zwątpieniach. Spędzam po prostu dobrze czas na scenie. Nazywam to moim muzycznym podłożem. Codziennie spotykamy się z tyloma złymi informacjami w prasie, w telewizji, więc dobrze jest mieć chociaż chwilę, kiedy można się dobrze pobawić muzyką. Tak, czuję ją (muzykę) w mojej duszy i kiedy widzę innych ludzi, którym się ona podoba, to sprawia to, że jestem jeszcze bardziej szczęśliwa."

fot. Tomasz Guberski
Wanda Johnson jest uważana za synonim "bluesa z duszą". Jej nieprzeciętne kompozycje, silny i krystalicznie czysty głos oraz lekko jazzujący styl to cechy czyniące jej występy niezapomnianymi. W połączeniu z bezpretensjonalną osobowością i otwartością w kontaktach oraz nienagannymi manierami scenicznymi, tworzą obraz wokalistki, który docenia nie tylko publiczność, ale również krytycy muzyczni. Norman Darwen z cenionego brytyjskiego magazynu BLUES AND RHYTHM napisał: "Parę dekad temu Wanda konkurowałaby z Carlą Thomas, Arethą Franklin, Ettą James i Dionne Warwick o uwagę znaczących firm płytowych i byłaby to ciężka walka." Trudno o lepszą rekomendację...


Rolę supportu w czasie poniedziałkowego koncertu organizator powierzył toruńskiej artystce - Sylwii Kwasiborskiej. Wokalistka, związana z Chórem Astrolabium, wyróżniła się udanymi występami w czasie Festiwalu Piosenki Francuskiej w Toruniu. Znana jest również z licznych formacji coverowych. Poprzedzając koncert Wandy Johnson, zaśpiewa ze swoim zespołem Sylwia Kwasiborska Trio. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Dzień po koncercie, czyli we wtorek, 19 października 2015, Wanda Johnson wspólnie z Joanną Czajkowską-Zoń, poprowadzą warsztaty wokalne w Hard Rock Pubie Pamela. Zajęcia, które odbędą się w ramach cyklu Campus HRP PAMELA noszą nazwę "Jak wyrazić siebie poprzez śpiew.". Warto przypomnieć, że poprzednie warsztaty wokalne w Hard Rock Pubie Pamela Asia prowadziła goszcząc w roli współprowadzących tak cenione osobowości muzyczne, jak: Jimmy Thomas, Jordan Reyne czy Earl Thomas. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 17.00. Wstęp, zarówno na koncert, jak i na warsztaty wokalne, jest wolny. 


fot. Tomasz Guberski
Wanda Johnson urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w rodzinie o muzycznych tradycjach, jako jednak z dziewięciu sióstr. Choć z muzyką jest związana od dziecka, profesjonalnie śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę "Call Me Miss Wanda" wydała w 2003 roku. Jej talent eksplodował trzy lata później, kiedy to ukazała się jej druga płyta "Natural Resource", co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, Pocono Blues Festival. W pofestiwalowych recenzjach pisano, że Johnson była największą niespodzianką weekendu. Rok później wystąpiła na Chicago Blues Festival i reakcje były równie entuzjastyczne.  Nic dziwnego! Podczas koncertów Wanda prezentuje świetnie wykonane, własne piosenki, obdarzając słuchaczy uśmiechem tak promiennym, że mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązuje kontakt z zachwyconą publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty, nie potrzebujący efektów ani ulepszeń, głos, chwyta za serca, zdobywając jej porównania do „młodej Irmy Thomas.”  Jej pierwsza wizyta w Polsce w listopadzie 2008 roku okazała się olbrzymim sukcesem: Wandzia” absolutnie podbiła polską publiczność. Kolejne trasy tylko to potwierdziły. W październiku 2015 zawita do Polski już piąty raz. Przywiezie ze sobą najnowszej wydawnictwo - płytę zatytułowaną „Times Change”, o której w wywiadzie dla Kwartalnik „Twój Blues” powiedziała, że jest spełnieniem jej marzeń. W odróżnieniu od wszystkich poprzednich płyt Wandy, ta zawiera głównie covery - utwory, które towarzyszą jej od samego początku kariery, przez co stały się bardzo bliskie jej sercu, ale z różnych powodów nie znalazły się na żadym z dotychczasowych wydawnictw.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza