poniedziałek, 5 października 2015

5 października w toruńskim HRP Pamela wystąpi trio akustyczne Bartasa Szymoniaka oraz Fred Raspail

Bartas Szymoniak (fot.Albert Zawada)
W poniedziałek, 5 października 2015 roku, w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela wystąpi trio akustyczne pod wodzą byłego wokalisty zespołu Sztywny Pal Azji - Bartasa Szymoniaka. Wokalista sporą popularność zdobył jako jeden z finalistów programu Idol. Jest również prekursorem beatboxu w Polsce. W ramach swojego projektu pod nazwą Bartas Szymoniak Acoustic Trio, zaprezentuje materiał z debiutanckiej, solowej płyty „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”. Bartas określa muzykę z tego krążka jako "akustyczny, przestrzenny rock z domieszką folku i beatboxu". Kolejnym artystą, który tego wieczoru wystąpi na scenie Hard Rock Pubu Pamela, jest francuski wokalista, tekściarz i kompozytor - Fred Raspail. Trafnie nazywany francuskim Johnym Cashem, w swojej muzyce łączy francuską ekspresję z nietuzinkowym, dzikim folkiem i rock'n'rollem. Już tylko ten opis muzyka może przyprawić potencjalnego słuchacza o zawrót głowy.

Jednak gdy dodamy do tego niesamowitą energię sceniczną artysty oraz głęboki, "ciemny" wokal, w całości tworzy to obraz człowieka - orkiestry, który swoim solowym występem potrafi uwieść publiczność i poprowadzić ją w ciekawe muzycznie rejony. Fred twierdzi, że "stara się tworzyć prostą, popularną muzykę folk-rockową łącząc ją z niektórymi starszymi brzmieniami, coś pomiędzy muzyką do tańca voodoo a cichą, refleksyjną atmosferą”. Trzeba przyznać, że definicja jest dość szeroka, ale w pełni oddająca charakter występu Freda Raspaila. W czasie swojej dziesięcioletniej kariery artysta wydał trzy płyty: "French Ghost Songs", "My Baby left me" oraz "French Ghost Songs Part 2". Materiał z tych krążków będzie podstawą koncertowej setlisty artysty. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.


PROFILE FACEBOOKOWE ARTYSTÓW:

https://www.facebook.com/bartas.szymoniak?fref=ts

https://www.facebook.com/fredraspail?fref=tsPAŹDZIERNIK w HARD ROCK PUBIE PAMELA ( koncerty, warsztaty muzyczne, wystawa fotograficzna):

PONIEDZIAŁEK 5.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY
Fred Raspail - Francja (akustyczny set solowy)
Bartas Szymoniak Acoustic Trio ( nowy projekt byłego wokalisty grupy SZTYWNY PAL AZJI)

PONIEDZIAŁEK 12.10.2015 - Pierwsza część TORUŃSKIEGO TRYPTYKU FOTOGRAFII KONCERTOWEJ (otwarcie wystawy fotograficznej, autorką zdjęć w tej odsłonie jest Angelika Plich). Start godzina 19-ta Wstęp wolny
Wydarzenie uświetni koncert Will Wilde Band (U.K.). W roli supportu duet STORYTELLERS

ŚRODA 14.10.2015 - start godzina 19-ta KONCERT.
ZAGRAJĄ FLATFOOT 56 oraz jako support 6'10'


PONIEDZIAŁEK 19.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY

Koncert: WANDA JOHNSON & HER BAND
w roli zespołu otwierającego koncert Sylwia Kwasiborska Trio

Wtorek 20.10.2015 start godzina 17-ta WSTĘP WOLNY
Warsztaty wokalne w ramach projektu "Jak wyrazić siebie poprzez śpiew"
Zajęcia poprowadzą: Asia Czajkowska - Zoń oraz Wanda Johnson z muzykami grupy HER BAND

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015 start godzina 17-ta WSTĘP WOLNY
Campus Hrp Pamela - WARSZTATY GITAROWE - prowadzący zajęcia: LESZEK CICHOŃSKI

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015 start godzina 19-ta WSTĘP WOLNY
Recital solowy LESZKA CICHOŃSKIEGO jako zespół otwierający wieczór Mike Greene Trio


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza