sobota, 27 czerwca 2015

27-go i 28-go czerwca w Sali Teatralnej POSK w Londynie wystąpi Marek Dyjak

„Marek Dyjak to historia o człowieku, który dzięki wewnętrznej sile i talentowi z rynsztoka trafił do serc milionów Polaków”
 Jerzy Zawisak

JPA_2816
Z wykształcenia hydraulik, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zwycięzca Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu oraz zdobywca drugiej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Bydgoszczy. Skomponował muzykę do przedstawienia Zbrodnia i kara, w reżyserii Edwarda Żentary. Napisał też gmuzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Ma za sobą także debiut aktorski w filmie Adka Drabińskiego Kalipso czy rolę ślepca w Fauście, w reżyserii Freda Apke. Jest liderem zespołu grającego pod jego nazwiskiem, w którego skład wchodzą: Jerzy Małek (trębacz), Zdzisław Kalinowski (pianista), Łukasz Borowiecki (kontrabasista), Arkadiusz Skolik (perkusista). Poza koncertowaniem z bandem występuje także solo lub tylko z trębaczem. Muzyk, kompozytor, piosenkarz, poeta – Marek Dyjak stał się bohaterem, idolem i wręcz wzorem do naśladowania dla tysięcy fanów w niezwykle szerokim przedziale wiekowym.


JPA_2846Historią życia Marka Dyjaka można by obdzielić wiele osób prowadzących bardzo aktywne i pełne przygód życie. Począwszy od alkoholu, który w pewnym okresie jego życia przejął nad nim całkowitą kontrolę, przez nieudane związki, na nieomal udanej próbie samobójczej kończąc. Zgodnie jednak z przedziwną zasadą, że to, co nas nie zabije, może nas tylko wzmocnić, Dyjak wydaje się z tych wszystkich opresji wychodzić w jednym kawałku, co więcej: wychodzi silniejszy, dojrzalszy, mądrzejszy i bardziej wrażliwy. Perspektywa, z jakiej Marek Dyjak patrzy na świat i sposób, w jaki ten świat maluje swoim głosem, pobudza do refleksji i przemyśleń. Nie mam żadnych wątpliwości, że w świecie jadowitej komercji i wymakijażowanych papierowych i cukierkowych “gwiazd” jednego sezonu, Dyjak zasługuje na miano bohatera. Jego głos wyraża absolutnie skrajne stany i emocje; od krzyku depresji, rozpaczy i determinacji aż do ciepła, intymności, delikatnej miłości. Marek Dyjak nie dał nad sobą zawładnąć standardom, konwencjom czy modzie.


okladka_DYJAK_plaskaWciąż wierny sobie, śpiewem wyraża najbardziej skrajne stany człowieczego ducha, do kości autentycznego. Próżno szukać w nim sztuczności, pozerstwa czy prób przypodobania się. Podrapana dusza Dyjaka nie zniosłaby takiej zdrady. Wszystkie utwory wykonywane przez Dyjaka są projekcją jego własnego życia. Nawet, kiedy to nie on jest autorem, utwory wykonywane są tak osobiście, wręcz intymnie, iż nie sposób podważać ich prawdziwości i autentyczności, która trafia dokładnie tam, gdzie powinna- w serce.Marek Dyjak: podrapany przez świat i “Polizany przez Boga”. Zmartwychwstał dla nas po to, aby udowodnić, że ogień i woda, anioł i diabeł, mogą współistnieć w doskonałej symbiozie w jednym człowieku dając mu siłę do tworzenia i przetrwania oraz dostarczając nam jednocześnie tylu pięknych doznań i wzruszeń. Podekscytowany, z niecierpliwością czekam na kolejne płyty Marka Dyjaka. Marek Dyjak zgodził się przyjechać na koncerty do Wielkiej Brytanii, co jest dla HEART BEAT EVENTS ogromnym zaszczytem, tym bardziej, że będą to pierwsze koncerty artysty poza granicami Polski. Jego koncerty są grane w kilku wariantach, między innymi trio i solo z trąbką. Uznaliśmy, że szacunek dla publiczności i klasa artysty wykluczają jakiekolwiek półśrodki, dlatego postanowiliśmy zaprosić Pana Marka z pełnym pięcioosobowym składem. Chcemy przekazać publiczności wspaniałą muzykę w jej pełnej krasie i pięknym brzmieniu.

HEART BEAT EVENTS zaprasza Państwa na kolejny koncert, Marek Dyjak zaśpiewa w Sali Teatralnej POSK w sobotę 27 czerwca o godzinie 19:00 i w niedzielę, 28 czerwca o godzinie 17:00. Bilety do nabycia telefonicznie pod numerami 07951500984 i  07947757480 oraz online na stronie heart beat events.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz