niedziela, 7 czerwca 2015

7-go czerwca we Wrocławiu odbędzie się Vintage Rock Eve 3. Wystąpią Katedra i The White Kites


Kuba Lenarczyk z The White Kites w St. Albans
Jeśli ktoś miałby wątpliwości, w Polsce wciąż powstaje muzyka nieudawana, niosąca prawdziwe emocje i tworzona przez ludzi z pasją! Wbrew panującym modom i na przekór przeciwnościom losu organizujemy już trzeci wrocławski wieczór z muzyką vintage, muzyką płynącą z duszy. Wszyscy spragnieni autentycznych, analogowych brzmień - łączmy się i przyjdźmy 7 czerwca do Bezsenności!  Gospodarzem imprezy będzie jak zwykle psychodeliczno-bigbitowy zespół Katedra. Wrocławiacy zaprosili do siebie tym razem odkrycie polskiego rocka progresywnego - warszawską grupę The White Kites. Ich zeszłoroczny album Missing został uznany za jedną z najważniejszych polskich płyt a.d. 2014 ze względu na niezwykły nastrój, piękne kompozycje i świeże podejście do tematu. W ich utworach usłyszymy mnogość muzycznych barw, zaskakujące brzmienia instrumentów, a dzięki charyzmatycznemu wokaliście-aktorowi - koncerty The White Kites nabierają charakteru parateatralnego.

Katedra zaś niedługo po dacie koncertu wyda swój debiutancki album, zaprezentuje teledysk i zrobi jeszcze mnóstwo innych rzeczy, tak że przyjdźcie na ich koncert koniecznie, póki się jeszcze nie zepsuli, nie sprzedali i są jeszcze true.

WSTĘP: 10złKATEDRA
Gdzie ich polubić:
https://www.facebook.com/katedrawroc
Gdzie ich posłuchać:
http://katedra.bandcamp.com/

Co grają:
psychodeliczny big-bit, doom bit, progresywne retro, indie poezja śpiewana, rock impresjonistyczny, muzyka hauntologiczna, kiepski hard rock itd.

Co o sobie piszą:
Katedra to zespół z Wrocławia - nietypowy pod każdym względem. Łączy wpływy rocka progresywnego, polskiego big-bitu i współczesnej rockowej psychodelii. Wszystko to okrasza tajemniczymi tekstami w języku polskim. Wnętrza gotyckich katedr to miejsca niezwykłe, stąd też grupa stara się swą muzyką utworzyć unikatowy nastrój, wobec którego nie będzie można przejść obojętnie.


The White Kites


THE WHITE KITES
Gdzie ich polubić:
https://www.facebook.com/TheWhiteKites
Gdzie ich posłuchać:
http://thewhitekites.bandcamp.com/
Co grają:
rock psychodeliczny, art rock, ale bez względu na to, czy znasz pierwsze płyty Genesis z Peterem Gabrielem, ich muzyka może Cię wzruszyć i zabrać w piękny dźwiękowy wojaż!
Co o sobie piszą:
The White Kites [ðə waɪt kaɪts] - polsko - brytyjski zespół zabierze was w krainę staroświeckiej psychodelii. Krainę wypełnioną dźwiękami przesterowanych gitar, rozwibrowanych organów oraz kojącymi frazami fletu i melotronu.
Jesteście gotowi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz