poniedziałek, 23 października 2017

L.U.C Feat. MC Silk, Magiera - Pożar w burdelu mego życia - koncerty XI / XII Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań

Dwóch MC’s recytujących rymy z szybkością Shinkansenów w szalonym wideoperformensie z pogranicza teatru płaszczyzn i live paintingu. L.U.C i MC Silk oraz Wojtek Mecwaldowski w utworze Pożar w Burdelu mego życia z albumu REFlekcje. Wideoperformens do utworu dwóch ultraszybkich nawijaczy „Pożar w burdelu mego życia” powstał we współpracy z Cloud Theater (reżyserem Teo Dumskim i rysownikiem - Adamem Kabatem). Wykorzystano tu technologię live paintingu, tabletów i autorskich parakomiksowych efektów specjalnych. Zobaczcie do końca ten szalony wideoperfomens, a przekonacie się, że to co widzicie to nie animacja a prosty zabieg będący mieszanką teatru płaszczyzn, rysunku i nowych technologii. To analogowo-cyfrowy teatr z wirtualną scenografią rysunkową. Gościnnie w klipie wystąpił Wojciech Mecwaldowski i Mc Silk.


Cloud Collective to Chmura artystów, technik, miejsc, tematów, widzów i technologicznych rozwiązań założona przez wrocławskiego twórcę Teo Dumskiego, który od lat zamuje się poszukiwaniem nowych form wyrazu w sztukach performatywnych. Artyści nagrali wideo 2 lata temu eksperymentując z technologią. Film ujawniają w związku z trasą koncertową do projektu REFlekcje, przy którym L.U.C nawiązał kontakty z licznymi artystami i ich spadkobiercami, a następnie za ich zgodą połączył swoją muzykę i osobiste teksty z kultowymi refrenami polskiej fonografii m.in. Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Magdy Umer. Tak powstał eklektyczny i międzypokoleniowy projekt łączący hip-hop, poezję, elektronikę i muzykę klubową.

Autentyczne i emocjonalne piosenki z tego albumu osiągnęły kilkanaście milionów wyświetleń w internecie, mimo to artysta z powodów osobistych po kilku koncertach zawiesił dalsze występy z tym projektem. W odpowiedzi na liczne prośby fanów postanowił jednak zagrać kilka ostatnich REFlekcyjnych koncertów zamykając projekt przed wiosenną premierą nowej płyty. Nowy album pojawi się 2018 roku i, jak zapowiada Rostkowski, będzie otwarciem zupełnie nowego rozdziału jego życia.

10 Listopada - Warszawa - Teatr Studio
25 Listopada - Wrocław - Akademia Club
28 Listopada - Kraków - Małopolski Ogród Sztuk
2 Grudnia - Gdańsk - Stary Maneż
7 Grudnia - Poznań - U Bazyla

Występują: L.U.C, Wojciech Mecwaldowski, MC Silk
Muzyka: L.U.C, Magiera (Whitehouse)
Liryka: L.U.C, MC Silk
Reżyseria: Teo Dumski i L.U.C
Montaż: Teo Dumski
Zdjęcia: Teo Dumski i Piotr Bartos
Live Painting: Adam Kabat

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza