piątek, 27 października 2017

31 Notowanie - ostatnie wyłonione mailowo i pierwsze nadane w eterze Radia WNET

I tak oto dokonało się to, o czym od wielu miesięcy ptaki w Ptasim Radiu świergoliły. Po blisko 6 latach istnienia kulturowo-medialnego zjawiska jakim jest Lista Przebojów Polisz Czart właśnie dokonało się jej wyjście z mroku. Z jakiego? Z mroku internetowego jej nadawania oraz z mailowego sposobu oddawania głosów, których ilość w ciągu 6 lat z kilkudziesięciu w pierwszym notowaniu wzrosła do kilku tysięcy w Notowaniu 31.Polisz Czart metaforami silny

Moja rozmowa z Markiem Andrzejewksim (fot. Marek Jamroz)
Słów kilka o ostatnim - 31 z kolei i zarazem ostatnim mailowo wyłonionym Notowaniu. Pierwsza rzecz, jaka na pewno rzuca się w oczy to wysokie pozycje lubelskich bardów - Jana Kondraka, Marka Andrzejewskiego i Piotra Selima, którzy w asyście Janusza Radka i Agnieszki Truszczyńskiej z angielskiego Hull stworzyli nam tzw, łagodnościowe skrzydło PoliszCzarowej przestrzeni.


Polacy z UK pokazali pazur

Jaruś to nie tylko znakomity muzyk, lecz także znawca motoryzacji (fot. Sławek Orwat)
Druga ciekawostka to aż 6 wykonawców polskich z UK w TOP20! Jaruś, Bad Solution, Agnieszka Truszczyńska, Metasoma, Transparent Human Creatures i... największa gwiazda polskiej sceny w Wielkiej Brytanii Gabinet Looster to liczba wykonawców z Albionu, której już od dawna w TOP 20 nie odnotowaliśmy.


Nie ma Polisz Czart bez Torunia

Niezapomniana rozmowa z H5N1 w toruńskim HRP Pamela
Pod nieobecność w ostatnich propozycjach największej toruńskiej gwiazdy Polisz Czart - zespołu Eklektik, honoru pięknej Ziemi Kujawskiej broniły zaciekle dojrzały już Half Light oraz młody H5N1 Piotrka Lenkiewicza, który uplasował się ostatecznie na pozycji 10. 


Szczegółów część 1

Libor Pribramsky - manager Metasomy
Nowość absolutna, jaką jest w naszym TOP20 zespół Blues Bazar to natomiast bezsprzeczny dowód na trudny dla wielu do przyjęcia fakt, iż może istnieć jeden organizm, w którym bezkonfliktowo egzystują Ślązacy Górni i Sosnowiczanie. Wspomniany już w tym tekście Jaruś dzielnie wojował, aby piosenka, którą brawurowo nie tak dawno wykonał podczas wesela swojej córki stała się już drugim jego numerem 1, ale zabrakło mu niestety sporej ilości punktów, aby pokonać rewelacyjną Olę Idkowską z Kórnika, której operowa barwa głosu osiągnięta w wieku niespełna 16 lat powaliła na kolana nie tylko mnie, ale także managera słynnej metalowej Metasomy - czeskiego fachowca muzycznego Libora Pribramsky'ego z Londynu tak dalece, że... zakupił był on bilet lotniczy do Poznania i przedwczoraj na żywo obejrzał występ naszej Gwiazdy w legendarnym poznańskim klubie Blue Note. Przyszłość polskiej piosenki wzrasta w... Polisz Czart

Ola Idkowska - nasz Nr 1
Przy okazji zwycięstwa Oli należy wspomnieć, że pod nieobecność w propozycjach naszej dwukrotnej zwyciężczyni rewelacyjnej nastolatki Julii Nykiś, aż 3 jej rówieśniczki dzielnie broniły młodzieżowego skrzydła naszych PoliszCzart-ówek. Oprócz zwycięskiej Oli do TOP 20 weszła jak zawsze ostrowianka Natalia Świtała oraz absolutna debiutantka - 14-toletnia Ewa Kaczorek, która przeniosła nas w klimat pięknej Hiszpanii oddalając choć przez chwilę wizję katalońskiej secesji, której dzieje śledzimy z zapartym tchem w ostatnich tygodniach na antenach wszystkich stacji telewizyjnych.


Szczegółów część 2

Jola Górska z Naked Root
Jeszcze tylko odnotuję jak zawsze wysokie miejsce łódzkiej formacji Naked Root - niewątpliwie najlepszego w tym roku u nas bandu z kręgu ciężkiego łojenia, wysoką pozycję rapera BU, który tym razem jako jedyny załapał się do złotej dwudziestki z kręgu hiphopowego oraz debiutującą w TOP20 formację Chico. Z tzw. dobrego mainstreamu znalazły się już tradycyjnie Kult i Hey, którego doniesienia o zawieszeniu działalności nie tylko mnie przyprawiły o smutek.

Aby zagłosować, nie wysyłamy już maili!!! Zaznaczmy jednorazowo z każdego IP od 1 do 15 utworów na specjalnym formularzu do głosowania, który wymaga posiadania konta Google i znajduje się pod adresem:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz