wtorek, 12 listopada 2013

W dniach 11 – 15 listopada odbędzie się Tydzień Muzyki Polskiej w Yamaha Music London

Yamaha Music London we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Londynie zapraszają na Tydzień Muzyki Polskiej (Polish Music Week).

Nowatorska seria recitali muzycznych odbędzie się w dniach 11 – 15 listopada w siedzibie Yamaha Music London na Soho. Wydarzenie to ma na celu podkreślenie polsko-brytyjskich relacji artystycznych oraz zaprezentowanie nowego pokolenia świetnych polskich artystów mieszkających w Wielkiej Brytanii przed polską, brytyjską i międzynarodową publicznością.

Otwarcie festiwalu zbiega się w czasie z polskim Dniem Niepodległości, a zróżnicowany program wydarzeń na przestrzeni tygodnia obejmuje muzykę klasyczną, operę i jazz. Koncertom towarzyszyła będzie wystawa partytur uznanych polskich kompozytorów oraz publikacji wydawnictwa Chester i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Tomasz Żyrmont (fot. Franco Chen)
Wszyscy artyści tworzą obecnie w Londynie i są powszechnie uznawani za jednych z najbardziej kreatywnych młodych muzyków z Polski. Wydarzenia festiwalowe reprezentują szeroki repertuar, w tym między innymi dzieła Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Henryka Wieniawskiego, Witolda Lutosławskiego i Grażyny Bacewicz.

Yamaha Music London ma swoją siedzibę w sercu londyńskiego Soho i jest jednym ze sklepów międzynarodowej sieci. Obejmujący trzy piętra instrumentów muzycznych, partytur i akcesoriów muzycznych sklep nie ma sobie równych i jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych na świecie.

Tomasz Zyrmont z Yamaha Music London, członek zespołu organizującego festiwal, stwierdza: "To fascynujący projekt i wyjątkowa okazja dla miłośników muzyki do doświadczenia najlepszych z młodych polskich wykonawców. To także okazja dla melomanów w Londynie do usłyszenia wyjątkowego polskiego repertuaru”.

Pełny program festiwalu i szczegóły poszczególnych występów dostępne są na stronie: http://www.yamahamusiclondon.com/polishmusicweek

Koncerty będą odbywały się w sali recitalowej Yamaha Music London, 152 Wardour Street, Soho, London W1F 8YA.

Wstęp na koncerty jest darmowy, ale z uwagi na duże zainteresowanie zaleca się wcześniejszą rezerwację wejściówek na stronie:  http://www.yamahamusiclondon.com/polishmusicweek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza