wtorek, 5 listopada 2013

5-go listopada w toruńskim Lizard King wystąpi największe odkrycie tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu ASIA CZAJKOWSKA - ZOŃ


Projekt SOUL behind to zaDUSZki jazzowo-SOULowe. 5 listopada tego roku zapraszamy na trzecią już edycję tego wydarzenia. Toruńska wokalistka Asia Czajkowska-Zoń aka Ginger - laureatka I miejsca tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, okrzyknięta przez dziennikarzy "największym odkryciem, brylantem festiwalu", zabierze nas w podróż sentymentalną do krainy piosenek, których twórcy i wykonawcy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. A pomogą jej w tym znakomici muzycy:

Igor Nowicki - instrumenty klawiszowe
Nikodem Wróbel - gitary
Michał Rybka - bas
Waldemar Franczyk - perkusja
oraz zaproszeni goście specjalni: Iza Król (sax)
i Michał Maciudziński (wokal)W programie przedstawione zostaną utwory poświęcone legendom jazzu, takim, jak Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Dizzy Gillespie, Charlie Parker i inni  oraz nieżyjącym gwiazdom muzyki rozrywkowej (Etta James, Michael Jackson, Jim Morrison, Jimi Hendrix, Ray Charles...). W tym roku skoncentrujemy się bardziej na polskich wykonawcach, kompozytorach i autorach tekstów. Będzie można usłyszeć piosenki Henryka Warsa, Jerzego Wasowskiego, Czesława Niemena i Grzegorza Ciechowskiego; ubrane w dźwięki słowa Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej, a także utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy i Anny Jantar.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz