czwartek, 7 grudnia 2017

Pokahontaz: 4. płyta już w sklepach. Fokus i Rahim wracają do korzeni

REset to już 4. album Pokahontaz. Na zdjęciu od lewej - Rahim, Bob One i Fokus na planie klipu do CZARNYCH LUSTER. Fot. Mat. promocyjne MaxFloRec

1 grudnia miała miejsce premieraREsetu”. Choć to już 4. pełnoprawny album Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków. Wczoraj na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich – do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba One'a. Pokahontaz muzycznie przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno „Recepturę” (2005 r.), jak i pokryte złotem: „Rekontakt” (2012 r.) oraz „Reversal” (2014 r.) – śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Nic więc dziwnego, że zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań Rahim z Fokusem zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze.

– Zaczęło się od „Habitatu”, czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, „Reversal”. To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. Dało nam to do myślenia – wspomina Rahim. – Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy – dodaje.


Korzenny hip-hop nie oznacza jednak serwowania nieaktualnych treści. Dowodem na to jest chociażby singiel „Czarne lustra” opublikowany wczoraj (30.11) na MaxFloRecTV. Za realizację powyższego wideo odpowiada grupa Tworzywo. Gościnnie w utworze, jak i klipie, występuje Bob One. Obok niego na „REsecie” udzielają się także: Kaliber 44 (w numerze „404”) i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek (w „Kalendarzach”). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach. Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem – DJ Eprom. Patronat medialny nad krążkiem „REset” sprawują: Czwórka – Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.

Spis utworów: 

„Z buta w drzwi”.
„Nowy rozdział”.
„Stawiam dziś”.
„Me nastawienie”.
„Kalendarze” + Tymek.
„B.o.”.
„Nigdy stop”.
„Mętlik”.
„Zerwani ze smyczy”.
„Krzyżówka”.
„Niflheim”.
„Czarne lustra” + Bob One.
„404” + Kaliber 44.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza