niedziela, 6 sierpnia 2017

Nowi artyści w MaxFlo! Yappe & JazBrothers w nowym klipie już na MaxFloRecTV

Od lewej - Mateusz i Marcin Jaz, czyli duet JazBrothers. Fot. Materialy prasowe MaxFloRec
„Inspiruje mnie wszystko co niekonwencjonalne, w muzyce nie lubię braku dobrego smaku i powielania schematów.” Tak o sobie mówi Yappe, który wczoraj, 3.08, dołączył do grona rekrutów hip-hopu inicjatywy MaxFloLab. W szeregi MaxFloRec oficjalnie wstąpił zaś duet producencki JazBrothers. Na MaxFloRecTV trafił wideosingiel „Ch**ciw” zwiastujący wspólną płytę artystów

Yappe
Premiera wideoklipu zbiegła się z ważnym dla artystów wydarzeniem – zostali bowiem przyjęci do grona zawodników MaxFlo. mają już na koncie współpracę m.in. ze Skorupem, z którym to w kooperacji wydali pod szyldem MaxFloRec płytę „Ludzie chmur”. Artyści podkreślają, że ich styl osadzony jest w klasycznych brzmieniach, choć coraz częściej słychać inspiracje z pogranicza funku i soulu. Współpraca z Yappe'm zatem nie jest przypadkowa. – Mam duszę oldschoolowca, z zapędami do eksperymentowania – wyznaje raper. Na temat zbliżającej się płyty z duetem JazBrothers mówi natomiast tak: „Album nie jest zamknięty w jakiejś jednej konkretnej stylistyce, jest kilka nowszych brzmień, kilka klasycznych. Gościnnie udziela się wyjątkowa i niepowtarzalna Masia oraz nieoceniony w swoich turntablistycznych umiejętnościach DJ HWR.”. Wydawnictwo, które prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku nosić będzie tytuł „Te owoce nie są kwaśne”.

Na razie artyści prezentują pierwszy teledysk. Sprawdźcie klip do utworu o kontrowersyjnym tytule „Ch**ciw”:


Kadr z klipu CH--CIW
Za wideo odpowiedzialne jest Filminati. To nie pierwsza produkcja Yappego, której realizacją zajęła się ta grupa filmowa. Pod koniec marca na MaxFloRecTV trafił singiel „5 A.M.”, do którego Yappe zaprosił Skorupa i BEJFA. Utwór jest zwieńczeniem projektu „Migawki z trzynastego”.


Już niebawem przekonamy się, jakie owoce przyniesie kooperacja nowych artystów MaxFlo. Album Yappe & JazBrothers jeszcze w tym roku dostępny będzie w MaxFloSklepie. Poniżej prezentujemy jego pierwszą zapowiedź:


Tekst: Anna Grabowska
Informacje zebrał: Robert Boćwiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz