piątek, 25 sierpnia 2017

Krzysztof Wodniczak - Presley warty Poznania

fot. Hieronim Dymalski


Po raz - nie wiem dokładnie który, ale na pewno - nasty zagraliśmy w stolicy Wielkopolski z Elvisem Presleyem obserwującym nas z niebiańskiego miasta. W ten prosty sposób mogliśmy Mu podziękować za to , co On uczynił dla nas .Porusza mnie jako Artysta i jako Człowiek. Swoją muzyką, swoim śpiewaniem sprawiał - i czyni to do dzisiaj, że łatwiejsza i bardziej osobista jest MłŁOŚĆ. A jak wiemy z przekazu biblijnego "Wiara. Nadzieja i Miłość" to najważniejsze ogniwa naszego życia. Dlatego też w trakcie koncertu gospel z udziałem Łukasza Chmelewskiego, Tirsy i międzynarodowej grupy wokalnej The Way pastor Fudi wygłosił krótkie słowo Boże wlewając do naszych serc odrobinę pokarmu Bożego.

fot. Hieronim Dymalski
W koncercie PRESLEY WARTY POZNANIA zaśpiewali wokaliści (Paweł Bączkowski, Tomasz Dziubiński, Maciej Piotr, Piotr Skowroński, Maciej Spalik, Robert Wojciechowski, zagrała renomowana Orkiestra Zbigniewa Pawlaka i była to mieszanka różnych stylów, bo przecież dzięki repertuarowi Elvisa Presleya muzyczne drzewo bardzo się rozrosło, a i tak w każdej muzyce i w każdym tekście wykonywanym przez Presleya jest odrobina gospel. A płyta zatytułowana Gospel została nagrodzona prestiżową nagrodą Grammy. Kochajmy gospel, a na pewno unikniemy samotności, bo Dobra Nowina zawsze może być z nami i czynić z nas lepszych ludzi. Ten poznański koncert gospel uświadomił nam wszystkim - będącym na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania -, że dostrzegamy różnicę od rozpoznania ekumenicznego a moralizatorstwem. Wiemy, że wierzymy w jeden kościół święty i w jednego Boga, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.

fot. Hieronim Dymalski
Życie galopuje, kto może niech nie uczestniczy w wyścigu szczurów, zwolni tempo, odda sie kontemplacji - tak jak to czynił Elvis Presley - mając doradcę duchowego w osobie Lerry Geller , którego słuchał, a jego porad starał się wcielać w swoje ,poza koncertowe i nagraniowe, życie. O uduchowionym Elvisie możemy więcej dowiedzieć się czytając książkę Dlaczego, JA Panie ? autorstwa Janusza Płońskiego, ,który na spotkaniu autorskim w Bibliotece Raczyńskich podzielił się refleksjami z pobytu w amerykańskich kościołach chrześcijańskich, tych do których uczęszczał Elvis. To On jako kilkuletni chłopiec siedząc na kolanach mamy w kościele chrześcijańskim słuchał po raz pierwszy chórów murzyńskich wielbiących Boga w jakże radosny sposób. Muzyka gospel przez ten XX wiek rozwinęła się bardzo - i dzisiaj tworzy nurt zwany Contemporary Christan Music czyli współczesną muzykę chrześcijańską, której dominacją jest muzyka uwielbiająca, tak chętnie wykonywana w zborach Zielonoświątkowych czy Chrześcijan Babtystów.

fot. Hieronim Dymalski
Społeczność chrześcijańska związana z kościołem The Wey i Fundacją Living Word organizuje we wrześniu w dniach 16 i 17 Warsztaty Gospel i Uwielbienia w Piątkowskim Centrum Kultury w Poznaniu. Warto naprawdę uczestniczyć w w nich, gdyż taka muzyka płynie z głębi serca i potrzeby wołania do Boga. A poprzez muzykę wstawiennictwo jest łatwiejsze, a modlitwy nigdy nie za wiele...

Krzysztof Wodniczak

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza