poniedziałek, 16 stycznia 2017

Darek Kowalski - Najbliższe wydarzenia w toruńskim HRP Pamela

Początek nowego roku zawsze wiąże się z nadziejami, czasem z obietnicami. "Mam nadzieję, że będzie lepiej i obiecuję, że będę się o to starał", czyli tak jak zawsze - odkąd pamiętam. Jak to wygląda w rzeczywistości? Bardzo optymistycznie. Czeka nas zbilansowany terminarz łączący występy artystów powracających od wielu lat na scenę Hard Rock Pubu Pamela z tymi, którzy zagrają w klubie pierwszy raz. Mozaika gatunków, ciekawe osobowości, muzycy z różnych stron świata- ci renomowani, jak i debiutujący. Do tego spektakularne wydarzenia wydawnicze sygnowane przez HRPP RECORDS, w założeniu wytwórnię reprezentującą Hard Rock Pub Pamela, w praktyce-inspirującą wiele niezwykłych muzycznych przygód. Efektem są niepowtarzalne sytuacje sceniczne. W tym roku czeka nas takich kilka. Pierwszą z nich będzie nowa płyta Püdelsów i jej koncertowa premiera. Legendarna grupa Andrzeja Bieniasza swój najnowszy album zdecydowała się wydać w Toruniu, co traktuje w kategoriach kolejnego wyzwania. Lider zespołu tak o nim opowiada: " Püdelsom poświęciłem całe życie, są dla mnie ponad wszystko . Płyta "ÜBER ALLES" to najdłużej rodząca się płyta grupy. Pierwotnie nagraliśmy 30 utworów , ale ostatecznie wybraliśmy 15. Fani mogą się spodziewać dobrej muzy, dobrych tekstów i dobrej zabawy". Naturalne jest to, że tak charyzmatyczni artyści jak: Franz Dreadhunter, Piotr "Foreman" Foryś, Tomek Dominik, Dariusz Litwińczuk, Adam "Kryształ" Drzewiecki, Bartek Bętkowski, Andrzej "Püdel" Bieniasz nie potrzebują podpowiedzi co do kształtu płyty. Szczególnie, że za okładkę tego wydawnictwa odpowiedzialny jest "Swanski", o którym "Püdel" mówi: "znam Pawła Kozłowskiego od kiedy był dzieckiem. Jest znakomitym, rozpoznawalnym artystą młodego pokolenia o niepowtarzalnym stylu. Obserwuję jego rozwój od lat i jestem pod dużym wrażeniem." Skoncentrowałem się więc na koncertowej premierze tego wydawnictwa. Wszystko wskazuje na to, że w jej trakcie gościem Püdelsów będzie Jack Moore ... a to tylko jedna z niespodzianek czekających na publiczność tego wieczoru. Wracając do noworocznych planów Hard Rock Pubu Pamela - przed nami kolejne koncertowe poniedziałki poprzedzające koncert Püdelsów w klubie. Wystąpią m.in: Knocking Bones (USA), Buried Cities (USA), Cliff Stevens Band (CAN), Eddie Martin Blues Band (UK), Magda Piskorczyk (PL), Mark Olbrich Blues Eternity (UK), trio: Styczyński/Wałecki/Tioskow (PL) . W roku 2017 będzie się więc dużo działo. Państwu życzę pozytywnych emocji, sobie zaś tego, abym zdołał podtrzymać je przez cały rok.

Darek Kowalski

Nadchodzące wydarzenia w Hard Rock Pubie Pamela:

- Poniedziałek 16.01. 2017 - KNOCKING BONES (USA) oraz BURIED CITIES (USA).
Wernisaż fotografii koncertowej Wojciecha Zillmanna.
Start godzina 19. Wstęp wolny.

- Poniedziałek 23.01.2017 - CLIFF STEVENS BAND (CAN). Support: BLUES SZWAGIERS.
Start godzina 19. Wstęp wolny.

- Poniedziałek 30.01.2017 - EDDIE MARTIN BLUES BAND (UK). Support: SKOŁOWANI.
Start godzina 19. Wstęp Wolny.

- Poniedziałek 6.02.2017 - Magda Piskorczyk z zespołem (PL) oraz Mark Olbrich Blues Eternity (UK).
Start godzina 19. Wstęp Wolny.

- Poniedziałek 13.02.2017 - Trio: Styczyński/Wałecki/Tioskow (PL). Support: RADA REGENTÓW
Start godzina 19. Wstęp Wolny.

- Wtorek 14.02.2017 - Jack Moore Band (UK), Püdelsi (PL)  Premiera płyty zespołu Püdelsi pt.:,,ÜBER ALLES". Start godzina 19. Wstęp biletowany.


Darek Kowalski - kolekcjoner i wydawca płyt. Właściciel Hard Rock Pubu Pamela oraz HRPP Records w Toruniu. Felietonista toruńskiego tygodnika TORONTO. Od siebie dodam, iż jest dla mnie niedoścignionym wzorem właściciela klubu muzycznego, któremu zależy na tym, aby ludzie, którzy postanowili spędzić swój wolny czas na słuchaniu muzyki, nie byli zatruwani miernotą, tandetą i obciachem, ale aby po wyjściu chcieli wrócić do niego jak najszybciej. Spotkałem go w Toruniu i Londynie. Oba spotkania wspominam ogromnie miło.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza