poniedziałek, 8 września 2014

8-go września 2014 w toruńskim Hard Rock Pub Pamela zagra MGM i Easy Rider

W poniedziałek 8 września 2014 Hard Rock Pub Pamela ma doskonałą propozycje dla miłośników gitarowego grania. Już o godzinie 17-tej klub zaprasza na WARSZTATY GITAROWE, które poprowadzą pARTyzant (Krzysztof Toczko) oraz Andrzej Wodziński. Zajęcia zakończy prezentacja efektów gitarowych firmy BOSS. Po warsztatach, od godziny 19-tej koncert dwóch legendarnych grup: MGM oraz EASY RIDER. Wstęp wolny.
Ciekawostką jest fakt, że w jednym z utworów z zespołem MGM wystąpi charyzmatyczny gitarzysta - Andrzej Wodziński., z inicjatywy którego w roku 1980 powstała grupa Easy Rider. Muzyką graną przez Easy Rider jest szeroko pojęty rhythm and blues oraz jego pochodne. W pierwszym składzie zespół był klasycznym rockowym kwartetem. Zadebiutował w Jarocinie w 1980r., a w 1981r. na pierwszej edycji festiwalu Rawa Blues grupa stała się największym objawieniem festiwalu.

Po tak udanym starcie kariera potoczyła się błyskawicznie. Zespół był zapraszany na wszystkie najważniejsze wydarzenia muzyczne w kraju. W zespole Easy Rider grało wielu znanych muzyków takich jak Edmund Stasiak(później Lady Pank, Emigranci), Marek Błaszczyk (później Walk Away), skrzypek Cezary Czternastek (później Kasa Chorych). W roku 1982 zespół koncertował z grupą Cross Krzysztofa Cugowskiego i zespołem Tadeusza Nalepy oraz odbył tournee po kraju z walijską formacją Budgie. A. Wodziński z bratem Jarosławem od początku tworzą trzon zespołu. Po przygodach z różnymi basistami karuzelę wymiany zatrzymał w 1984 r. Jacek Gazda, doświadczony muzyk, który wcześniej współpracował z czołowymi zespołami muzyki rockowej i pop rockowej takimi jak: Krzak, Czesław Niemen, Hokus, Antymos Apostolis, Roman „Pazur” Wojciechowski, Dariusz Kozakiewicz, Kwadrat, Big Band Ireneusza Dudka, Big Band Jerzego Jarosika, Helmut Nadolski oraz jako sideman z SBB, Breakout Tadeusza Nalepy, Stanisławem Sojką.

Easy Rider w składzie trzyosobowym bardzo szybko znalazł się w ścisłej czołówce polskiego bluesa, prowadząc od połowy lat 80 nieprzerwaną działalność koncertową. W następnych latach wziął udział niemal we wszystkich kolejnych edycjach katowickiej „Rawy Blues”, okazjonalnie prezentując się tam z zaproszonymi muzykami: litewskim solistą Aleksandrem Bezginem, teksańskim gitarzystą Chuckiem Frazierem, Markiem Tymkówem z Electric Blues Band, Pawłem Ostafilem i Paulem Rimple z Chicago. Zespół koncertował również z tej miary gwiazdami jak: Luther Allison, Buddy Guy, Ronnie Baker Brooks, Junior Wells, Jack „Champion” Dupree, Henry Mc Cullough. Easy Rider zrealizował kilka programów telewizyjnych w czasie towarzyszącego Rawie Blues`85 koncertu w chorzowskim klubie „Leśniczówka”, katowickim „Akancie”, w programie Wojciecha Manna i Jana Chojnackiego „Non Stop Kolor”. Ponadto grupa nagrała teledyski zrealizowane przez TVP oddział Kraków, 100% Live TVP oddział Katowice, koncert autorski w WPKiW TVP oddział Katowice. Easy Rider ma na swoim koncie liczne występy za granicą m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Irlandii, Belgii, Niemczech, Łotwie, Słowacji i Czechach. Kraje te zespół odwiedzał wielokrotnie ponieważ koncerty cieszyły się dużym powodzeniem. Po szczegółowe informacje odsyłamy zainteresowanych do wydawnictw: Encyklopedia Blues w Polsce, Encyklopedia Polskie Płyty Rockowe oraz na strony www. blues.pl (baner reklamowy „EASY RIDER”).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz