środa, 10 września 2014

The Bad Sleep Well - Ostre granie na dobry sen


The Bad Sleep Well powstał w 2010 roku. W początkowej fazie był jedynie dodatkiem do spotkań grupy kolegów. Szybko jednak zaczął wykraczać poza te ramy i po dołączeniu do składu wokalisty, Tomka Zająca i słowach zachęty płynących od ludzi, którzy usłyszeli pierwsze autorskie utwory, projekt zaczął błyskawicznie ewoluować. W 2012 roku ruszyły prace nad demo czego efektem było powstanie płyty „DEMO 2013”, zawierającej pięć premierowych, autorskich utworów. Jednym z pierwszych osiągnięć zespołu w tym czasie było zakwalifikowanie się do ścisłego Finału Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu który odbył się 14 marca 2013 roku. W maju 2013r klip do utworu "The Morning After" uzyskał trzecie miejsce (i zarazem kwalifikacje) w eliminacjach do ścisłego finału CyberYach 22-go Festiwalu Polskich Wideoklipów 2013.


W wielkim finale natomiast uzyskał 10-te miejsce co uznano za ogromny sukces. 2013 rok stanowił początek wytężonej pracy nad promocją zespołu. Ogromna ilość koncertów (w tym support dla LIPALI, oraz OCEAN, LOMBARD, OBERSCHLESIEN), praca nad nową płytą, oraz przygotowania do wielkiej premiery.


EP [ZERO] 2014:
1. Kuracja Feat. Danger Raw L’Hunt
2. To co nasze
3. Człowiek ZERO
4. My Naród
5. Krok do przodu Feat. BeJotKa
(sł. T. Zając, muz. TBSW

25 Stycznia 2014 roku na antenie Radia Opole odbyła się wielka premiera najnowszej płyty zatytułowanej [ZERO]. Znalazło się na niej 5 specjalnie wyselekcjonowanych utworów spośród liczącego kilkanaście pozycji nowego repertuaru grupy. Ogromną niespodzianką tej płyty był gość specjalny, saksofonista legendarnej amerykańskiej grupy DOG EAT DOG, Roland Kresse znany pod scenicznym pseudonimem Danger Raw L’Hunt W tym samym czasie The Bad Sleep Well zaprezentowało również nowy klip do utworu "To Co Nasze". Obraz został zarejestrowany podczas finału Rock Night Concerts 2013. Płyta EP [ZERO] została bardzo pozytywnie przyjęta wśród słuchaczy oraz media, co zaowocowało ogromnym zainteresowaniem i nowymi propozycjami koncertowymi. Rok 2014 został otwarty kolejną serią koncertów, zespół pojawia się w kolejnych, coraz bardziej oddalonych od rodzimej Opolszczyzny województwach.


Wiosna rozpoczęła się od sensacyjnego zwycięstwa w X Promo Festiwal we Wrocławiu i wspólnymi koncertami z legendarnymi zespołami: ILLUSION, oraz KSU. Zespół prowadzi intensywną działalność koncertową odwiedzając kluby i imprezy open air w całej Polsce, m.in. Festiwal w JAROCINIE, PROCHOFFNI czy WOODSTOCK.


tbsw@tbsw.pl
www.tbsw.pl
https://www.facebook.com/TheBadSleepWell
https://www.youtube.com/tbswpl
https://myspace.com/tbswpl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz