niedziela, 28 września 2014

Trasa koncertowa zespołu KaAtaKilla. Zaprasza Adam Sęczkowski. Polisz Czart patronem medialnym.

Zespół KaAtaKilla, który ma na koncie występy między innymi w otoczeniu takich zespołów jak HUNTER, COMA, KAT, BEHEMOTH, SEPULTURA, SAMAEL czy ACID DRINKERS powraca na rockowo/metalowe sceny!!!

Więcej informacji o zespole KaAtaKilla można znaleźć tutaj

Goliash (Tomasz Goljaszewski) były basista zespołu Hunter, Różal (Łukasz Różalski) były gitarzysta grupy Soul That’s Il, gitarzysta „Jurgen” Radek Baryga, wokalista Łukasz Pietrzyk, perkusista Piotr Stawirej i klawiszowiec „Fafa” Maciek Filipiak chcą zaprezentować publiczności swoją gorącą płytę pt. "Zawrzeszczeć ciszę", która powstała w otoczeniu starych, pofabrycznych hal łódzkich manufaktur. Jest to drugi album zespołu KaAtaKilla. Muzycy KaAtaKilli, która w 2011 roku zajęła III miejsce w kategorii Debiut Roku w plebiscycie Magazynu Gitarzysta pracowali ponad 3 lata nad materiałem, co sprawiło, że album jest naprawdę dojrzały co podkreśla fakt, że zbiera bardzo dobre recenzje m.in. w miesięcznikach "Teraz Rock" czy "Metal Hammer".
Płyta zawiera 11 piosenek i wszystkie zostały zaśpiewane po polsku. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie „Granica Cienia", porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. W utworach obok melodyjnej partii gitary czy klawiszy można często usłyszeć agresywną perkusję, niemiłosiernie atakującą podwójną stopą lub szybkie i mocne gitarowe riffy. „Zawrzeszczeć Ciszę" różni się znacząco od pierwszej płyty zespołu w warstwie tekstowej i wokalnej. Łukasz Pietrzyk, autor większości tekstów, w sposób bardziej dosadny niż dotąd dotyka naprawdę trudnych i prawdziwych historii ludzi uwikłanych w życie. Takie problemy jak alkoholizm, trudna miłość, autodestrukcja czy brutalna prawda o wojnie to tematy najważniejszych utworów na płycie, w tym piosenki promującej płytę „Zostaw mi światło", do której w sieci można już obejrzeć teledyskZawrzeszczeć ciszę" to bardzo dojrzały album. Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie ..."Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost. Od 01.06.2014r. zespół KaAtaKilla ma nowego managera, którym jest Adam Sęczkowski. Zespół wspiera Fundację Krwinka, której celem jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone, a także profilaktyka nowotworowa, w tym: szczepienia dziewcząt przeciwko wirusowi HPV, który powoduje raka szyjki macicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz