czwartek, 13 marca 2014

Nowa płyta NAUMACHIA gotowa. Pierwszego utwor – “Multiple Personality” z udziałem trzech wokalistów!

Black/death metalowa formacja NAUMACHIA, polski zespół rezydujący w Norwegii, który ma na swoim koncie trzy pełne albumy (wydane przez Empire i Witching Hour) zakończyła prace nad czwartą płytą zatytułowaną “Machine Of Creation”. W ubiegłym roku w białostockim studio Hertz muzycy zarejestrowali 10 kompozycji

Utworem promującym płytę jest “Multiple Personality” w którym wykorzystano partie wokalne nagrane wiele lat temu przez Covana (ex-Decapitated), z myślą o trzeciej nie wydanej nigdy płycie Atrophia Red Sun. W tej kompozycji śpiewa również Marcin Urbaś (ex-Sceptic). 

Na całą płytę ścieżki gitary basowej nagrał Sławek “Mortifer” Kusterka, oprócz Naumachii (znany również z zespołu Hate), który zmarł nagle podczas trasy Hate w kwietniu ubiegłego roku.
Za teksty na całą płytę odpowiada Marcin Urbaś, który również zaśpiewał w kilku utworach.
Sesję zdjęciową zrobił Łukasz Jaszak, fotograf i autor okładek m.in. Decapitated, Blood Red Throne, Vomitory

Tak prezentuje się tracklista płyty
 “Machine Of Creation”: 
1. Amging Sun
2.Primal Instinct
3.Destroyers
4.Frag-men-ted
5.Men of Down
6.Machine of Creation
7.Scorched Earth
8.Multiple Personality
9.Lost
10.Amnesia 

Tak zespół komentuje zakończenie prac nad płytą: “Jest to dla nas niezmiernie ważny album, zarówno jeśli chodzi o nowe podejście do kompozycji, jakość brzmienia ale też fakt, że komponowaliśmy go ze Sławkiem, którego nie ma już z nami. Bracia Wisławscy szybko wychwycili nasze intencje i pomogli nam wynieść Naumachię na wyższy poziom. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć w niej wiele odniesień i płaszczyzn. Tempa są wolniejsze niż te, w których graliśmy dotychczas. Intensywnie pracowaliśmy nad rytmiką i muzykalnością .Płyta jest na pewno bardziej melodyjna od ostatniego albumu, można nawet stwierdzić, że w pewnym sensie wróciliśmy do początków z "Wrathorn". Duża cześć utworów powstała ‘z reki’ na próbach, co sprawiło ze muzyka nabrała oddechu i energii. Znajdziecie tu też dużo elektroniki, za którą odpowiada VX. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i nie możemy się doczekać koncertów promujących nowy album.”

Płyta ukaże się późną wiosną 2014, aktualnie trwają rozmowy z wydawcami.


Ostatni studyjny materiał Naumachia to “Black Sun Rising” wydany w 2009 roku nakładem Witching Hour. Wszystkie bieżące informacje o zespole są dostępne pod adresem - www.naumachia.pl 
oraz  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza