poniedziałek, 3 marca 2014

3-go marca Polisz Czart zadebiutuje w RADIO ALTER EGO!

Kochani Słuchacze programu Polisz Czart

Nasza audycja narodziła się i zaistniała w Waszej świadomości 2-go stycznia 2012 roku na antenie brytyjskiego Radia Verulam z siedzibą w St. Albans i... nadal na tej antenie będzie jeszcze wielokrotnie gościła. Mieliśmy także w naszej historii - jak doskonale pamiętacie - kilkumiesięczny okres nadawania dzięki nieistniejącej już kanadyjskiej platformie radiowej Fala FM.

Od 3-go marca Polisz Czart zadebiutuje w Radio Alter Ego, które właśnie rozpoczęło swoją działalność i któremu życzmy nadawania do końca świata. Tymczasowy link, dzięki któremu usłyszycie najbliższą audycję:

który od 3-go marca będzie gościł w Waszych domach za pośrednictwem internetu.

3-go marca w Polisz Czart na linku radia Alter Ego powspominam wszystkie koncerty organizowane przez firmę Buch Ip w ubiegłym i obecnym roku, na których Polisz Czart był duszą i ciałem (a trochę się już ich nazbierało) i zaproszę Was na 8-go marca do londyńskiego Forum na Dzień Kobiet z Kasią Nosowską, Marysią Peszek i Moniką Brodką! Nad techniczną stroną audycji w studio Alter Ego czuwał będzie Bogumił

Dla przypomnienia:
Polisz Czart to nadawana w poniedziałkowe wieczory cotygodniowa dawka muzyki tworzonej przez artystów mieszkających w Polsce jak i poza jej granicami. Nasze programy staramy się prowadzić z dużym dystansem do otaczającej nas rzeczywistości i układów rządzących czymś, co gdyby realnie istniało, nazywane byłoby zapewne Rynkiem Muzycznym. Na naszej antenie można usłyszeć wykonawców bardzo znanych obok takich, którzy właśnie nagrali swój pierwszy, często jeszcze surowo brzmiący kawałek bądź też pierwszą płytę demo. Pragniemy dać szansę tym wszystkim polskim artystom, którzy tworzą muzykę od ostrych odmian heavy metalu i punk rocka, poprzez reggae, jazz, blues, pop-rock i inne wartościowe nurty, aż po poezję śpiewaną i piosenkę kabaretowo-aktorską. Polisz Czart nie jest i nigdy nie będzie miejscem dla muzyki dance i disco polo oraz dla tak zwanej piosenki namolno-celebryckiej i komercyjno-nieszczerej, po emisji której u naszych Słuchaczy mogłyby być zaobserwowane uciążliwe dolegliwości gastryczne. Dla wyżej wymienionych gatunków - naszym zdaniem - miejsca w eterze jest dziś już i tak zdecydowanie wystarczająco, a dodatkowo jednym z naszych głównych założeń jest nieskrywana walka z kiczem i muzyczną tandetą, którą prowadzimy za pomocą wszelkich dostępnych nam środków i komunikatorów.

Podczas naszych programów prezentujemy artystów mieszkających w Polsce, a także tych którzy z niej wyjechali oraz takich, którzy urodzili się poza jej granicami i przynajmniej w połowie posiadają polskie korzenie. W składzie kapel, których muzyka płynie z naszych odtwarzaczy wymagany jest przynajmniej jeden muzyk pochodzenia polskiego. Chcemy dać szansę zwłaszcza tym wszystkim artystom, dla których w dobie przewagi niepohamowanego muzycznego obciachu na play-listach mediów masowych, takie programy jak Polisz Czart stanowią jedyną szansę na zaistnienie ich twórczości w radio. Prezentowaną przez nas muzykę przeplatamy rozmowami, które łączą garść rzetelnych informacji z dowcipnymi przemyśleniami, które - jakże często - przychodzą nam do głowy gwałtownie niczym tsunami podczas programu i mają na celu oderwanie Słuchaczy od szarej rzeczywistości - tej polskiej i tej emigracyjnej.

Pragniemy aby nasze audycje wzbudziły w Słuchaczach zainteresowanie wartościową polska muzyką i stajemy na głowie, aby gasząc światło, zasypiali z niewymuszonymi uśmiechami na twarzach, a wtorkowy poranek rozpoczynali dobrą "kawą" i radosnym oczekiwaniem na nasz kolejny poniedziałkowy program.

http://slawek-orwat.blogspot.co.uk/2013/09/polisz-czart-polska-audycja-muzyczna-w.html

Nadajemy w każdy poniedziałek
o 22:00 polskiego czasu (21:00 w UK) na:

Odwiedzajcie Facebook Polisz Czart:
http://www.facebook.com/polisz.czart

Czytajcie bloga "Muzyczma Podróż"
http://slawek-orwat.blogspot.co.uk/

Przy okazji... do 5 marca można cały czas głosować na naszą liste przebojów. Szczegóły pod:

http://slawek-orwat.blogspot.co.uk/2014/02/nasze-propozycje-do-listy-przebojow.html

Polisz Czart patronuje medialnie koncert zespołu Ga-Ga Zielone Żabki w Londynie 29-marca 2014, na który zaprasza jego organizator Tomek Galik Gala pod:

http://slawek-orwat.blogspot.co.uk/2014/03/tomek-galik-gala-zielone-zabki-pogujaca.html

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza