wtorek, 10 września 2013

KONTRABANDA - Młodzieńcza dawka energii plus urok lat 80'

KONTRABANDA opiera swój repertuar na autorskich kompozycjach oraz znanych, ale często zapomnianych polskich przebojach lat 80' we własnych aranżacjach. Celem zespołu jest tworzenie intrygującej, energetycznej, żywiołowej, ale prostej w odbiorze muzyki na wysokim poziomie i przekazywanie słuchaczom jak największej dawki energii i emocji. KONTRABANDA w swojej muzyce łączy dosadność ciężkich, gitarowych riffów z rozbudowaną, ale przejrzystą harmonią, wyrazistymi liniami wokalnymi i niespodziewanymi aranżacjami zahaczającymi o wiele stylów muzycznych.


Całość podbudowana jest współczesną elektroniką, uwydatniającą i poszerzającą brzmienie zespołu. Projekt stara się łączyć w sobie założenia komercyjne ze sztuką na wysokim poziomie, odzwierciedlającą upodobania i aspiracje członków zespołu. KONTRABANDA została założona w kwietniu 2012 roku w Warszawie. Do połowy 2013 roku zespół stworzył spójny i energetyczny materiał (mieszankę własnych kompozycji i utworów z lat 80'), który został wielokrotnie sprawdzony na scenach klubowych i plenerowych w całej Polsce. W sezonie 2012/2013 KONTRABANDA zagrała m.in. na: MUSIC ART FESTIVAL w Szczecinie, BASS DAYS POLAND 2012 w Olsztynie, TRASIE PILICHOWSKI BAND 2012 jako oficjalny support (Wrocław, Bolesławiec, Rzeszów, Busko Zdrój) oraz na PRESTIŻOWYCH KONKURSACH EMERGENZA FESTIVAL I FONOGRAFIKA YOUNG STAGE w Warszawie.


Entuzjastyczne reakcje po każdym z występów, a także komentarze i wzmianki w mediach (np. w magazynie GITARZYSTA1) przyczyniają się do budowania coraz silniejszej pozycji zespołu na polskiej scenie muzycznej. KONTRABANDA zamknęła rok 2012 nagraniem profesjonalnego materiału demo, a także utworzeniem oficjalnego profilu zespołu na portalu facebook.com, który przez pierwszy tydzień od powstania polubiło ponad 500 osób. Obecnie zespół szlifuje i rozbudowuje repertuar, a także jest w trakcie nagrywania płyty długogrającej. W skład KONTRABANDY wchodzą:

- Martyna Siermińska; wokal
- Mateusz Biegaj; gitara basowa
- Kacper Winiarek; gitara elektryczna, klawisze
- Tomek Zagórski; perkusja
- Łukasz Pękacki; gitara elektryczna

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza