czwartek, 12 września 2013

11 września nowy singiel ANANKE! Specjalny koncert w łódzkiej Wytwórni 18 października!

Zespół ANANKE po wydaniu bardzo dobrze przyjętych albumów „Malachity” (2010) i „Shangri-La” (2012) pracuje nad nowym materiałem. Jego zwiastunem jest singiel w wersji cyfrowej „Cantarella” ,który ukaże się w wielu sklepach na świecie już 11.09.2013r. Przedpremierowo (z szansą na zdobycie nagród) singiel można nabyć od dnia 5.09 w oficjalnym sklepie zespołu pod tym linkiem:
www.ananke.8merch.com

Na singiel składają się zaśpiewane po angielsku: tytułowy, nowy utwór „Cantarella” oraz „Mirrors” (nowa produkcja utworu Lustra z ostatniej płyty ANANKE). Całość nagrano w wakacje 2013 w Red Sun Studio

Adam Łassa - vocal
Krzysztof Pacholski - keys
Michał Sokół – el. guitar
Karol Oparka- el. guitar with piezo
Grzegorz Korybalski - bass
Marcin Mak – drums
Tekst: Adam Łassa
Muzyka: Krzysztof Pacholski
Aranżacje: Ananke
Miksy, mastering:
Piotr 'Lestath' Leszczynski.,Jakub Pacanowski
Produkcja: Piotr 'Lestath' Leszczynski, ANANKE
Tłumaczenia: Adam Dyakowski
Projekt graficzny: Michał Sokół


Tak o tym wydawnictwie opowiada Krzysztof Pacholski:

„To w sumie ok. 15 minut dźwięków ,które cała nasza szóstka „popełniła” w pełni świadomie. Każdy włożył w to serce i energię,nie ma tu przypadków. Materiał wyprodukowaliśmy w RED SUN Studio w Bydgoszczy.Zaistniała niezbędna podczas sesji „ chemia” z realizatorami – Jakubem i Piotrem.Wierzymy,że to słychać w nagraniach .
Wersje anglojęzyczne utworów to dla Ananke nowe doświadczenie.Chcielibyśmy dotrzeć z naszą muzyką do kolejnych wrażliwych odbiorców, również poza Polską.
Niemniej utwór „Cantarella” ukaże się także w wersji polskojęzycznej na kolejnym albumie,nad którym powolutku pracujemy.
Dlaczego „Mirrors” ? – uznaliśmy, iż potencjał „Luster” nie został na ostatniej płycie wyczerpany. Utwierdziliśmy się też w tym przekonaniu na koncertach ,na których „Lustra” były entuzjastycznie przyjmowane. Na bazie tych emocji powstała całkowicie nowa produkcja. Zazwyczaj mam niedosyt po sesjach nagraniowych i mnóstwo rzeczy chciałbym poprawiać w nagraniach.Z „Mirrors” jest inaczej – to utwór kompletny dla mnie.

Adam Łassa w ramach wprowadzenia do utworu „Cantarella”:

„Cantarella wdziera się powoli i bezszelestnie,
jak wąż podstępnie czeka na atak...
pożera trzewia i zmienia bieg historii...
Tysiące małych i dużych, wielkich tego świata
wychyliło kielich ostatniego życia,
gdy biała trucizna spłynęła z winem
prosto do serca” .

Ananke niezależnie od pracy nad nowym materiałem zaprasza na koncerty – najbliższy, specjalny koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia w Łodzi 18.10 o godz. 20.00. W roli supportu wystąpi warszawski zespół ARCHANGELICA

Informacje o koncercie i biletach pod poniższym linkiem:
http://toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=1015&ln=pl

Strony zespołu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz