wtorek, 17 września 2013

16-go września w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu na jednej scenie wystąpią Mosaic i Jordan Reyne!Kolejny koncert z okazji 15. urodzin Hard Rock Pubu Pamela zapowiada się wyjątkowo interesująco pod względem artystycznym. Wystąpi zjawiskowa - pochodząca z Nowej Zelandii wokalistka JORDAN REYNE supportowana przez jeden z najciekawszych polskich projektów folkowych - grupę MOSAIC. Zgromadzenie takich wykonawców w jednym miejscu organizator koncertu określa mianem "spełnienia swoich muzycznych marzeń" i chyba trzeba przyznać mu rację. Hard Rock Pub Pamela, świętując swoje urodziny, odkrywa przed publicznością zupełnie nowe muzyczne rejony, jednocześnie konsekwentnie realizując swój ambitny program artystyczny.

MOSAIC - SAMOBÓJSTWA - utwór pochodzacy z wydanej przez HRPP RECORDS Ep-ki
TRIBUTE TO MOSKWA:Mosaic to grupa łącząca polską muzykę dawną z orientem. Grają na instrumentach historycznych i tradycyjnych z różnych krajów. W muzyce, którą tworzy Mosaic, słuchacz odnajdzie słowiańską dzikość i melancholię, orientalną tajemniczość, mieszaninę dźwięków natury, miejskiego chaosu, dawnego porządku świata i współczesnego eklektyzmu. Mosaic jest laureatem konkursów muzyki folkowej (m.in.Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" i "Mikołajki Folkowe") i gościem festiwali, takich jak Skrzyżowanie Kultur czy Ethnoport Music Festival. Zespół wydał dwa albumy: "Ludovava" (MC Records 2010), uznany przez portal serpent.pl za folkowe wydarzenie roku i zapis koncertu bożonarodzeniowego w Polskim Radiu "...a my do Betlejem" (Polskie Radio 2010). Wkrótce ukaże się ich trzeci album.
Jordan Reyne gra mroczny folk i jest zafascynowana rewolucją przemysłową, która miała miejsce na początku XX wieku. Jordan Ryene była trzykrotnie nominowana do nowozelandzkiej nagrody Grammy. Ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych. Występowała również w filmie Petera Jacksona "Lords Of The Ring". Od ponad roku współpracuje z zespołem THE EDEN HOUSE i śpiewa na ich drugim albumie "Half Life".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz