poniedziałek, 30 września 2013

30-go września gościem programu Polisz Czart będzie Luiza Staniec - artystka zafascynowana dźwiękiemfot. Monika S. Jakubowska
Luiza Staniec - wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W przeszłości także prezenterka radiowa. Pochodzi z Lublina, a od 5 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. W Polsce koncertowała i nagrywała jako Luiza Es, Luiza Staniec oraz z formacjami MATKA i Telewizor, zazwyczaj wykonując własne kompozycje. Współpracowała m.in. z Bajmem, Budką Suflera i Michałem Wiśniewskim. Napisała piosenki dla Urszuli, Krzysztofa "Kielicha" Kieliszkiewicza, Zdzisławy Sośnickiej i Eweliny Flinty, dla której stworzyła hit roku 2003 i jednocześnie największy jej przebój 'Żałuję'.

fot. Monika S. Jakubowska
Brała udział w telewizyjnych programach: 'Kuba Wojewódzki Show', 'Muzyczna Jedynka' i polsatowski 'Bar'. Jako członkini zespołu 'Red Head' w 2005 roku przemierzyła calą Polskę ze złożonym z pięciu kobiet zespołem Matka, towarzysząc Michałowi Wiśniewskiemu w dwumiesięcznej trasie koncertowej. Wydała też płytę z rzeszowskim zespołem muzyki alternatywnej Telewizor, która otrzymała świetne recenzje od krytyków muzycznych . W 2007 roku utwór Luizy 'Where Have You Been' zdobył III miejsce na międzynarodowym festiwalu Vena w Łodzi. Krótko potem Luiza Staniec wydala swój solowy album 'JATOJA', ktory przez długi czas nie schodził z anteny radiowej Trojki. W 2008 z przyczyn osobistych wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała nad swoim kolejnym albumem 'LOOKING FOR SOUND'. Wyprodukowany przez nominowanych do nagrody Grammy Andy'ego Bradfielda i Avril Mackintosh krążek zdobył wiele bardzo pochlebnych recenzji w wielu krajach świata. W październiku 2012 płyta została wydana w wersji cyfrowej i na krążku CD. Kilka miesięcy temu pochodząca z tej EPki piosenka 'YOU MAY BE MY BABY' została finalistką w The UK Songwriting Contest. Również w tym roku Luiza ukończyła Terapię dźwiękiem na The British Academy of Sound Therapy. Obecnie pracuje nad nowymi piosenkami oraz rozwija się jako wykwalifikowany Sound terapeuta w założonym przez siebie Healing Sound Studio.10 polskich ulubionych piosenek Luizy:
Lady Pank - WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY
Czesław Niemen - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
Bajm - MAŁPA I JA
Budka Suflera - ZA OSTATNI GROSZ
Krystyna Prońko -JESTEŚ LEKIEM NA CALE ZŁO
Grażyna Łobaszewska - CZAS NAS UCZY POGODY
Republika - ODCHODZAC
Oddział Zamknięty - TEN WASZ ŚWIAT
Republika - BIAŁA FLAGA
Hanka Ordonówna - MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz