niedziela, 13 maja 2018

Yanish przedstawia nowe utwory
EP-ka zawiera 4 autorskie utwory, które są częścią dużej płyty Dobrostan. Na małym albumie możemy wysłuchać takie kompozycje jak: "Się Śni", "Wszystko mam (Stabilizacja)", "Syreny" czy "Deszcz". Natomiast longplay Dobrostan pojawi się na jesieni tego roku.

Słuchaj EP-ki na


Yanish to autorski projekt wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, autora tekstów i kompozytora muzyki. Artysta poprzez utwory z EP-ki i nadchodzącego albumu "Dobrostan" wraca do swoich muzycznych korzeni. Opiera kompozycje na naturalnych brzmieniach, takich jak akustyczna gitara, organy Hammonda czy melotron. Tworzy piosenki nieskomplikowane i przestrzenne, nierzadko w stylu retro, nawiązując do złotych lat 70 i 80.


fot. Sławek Orwat
Krzysztof Janiszewski występuje także w electro-rockowym Half Light, z którym nagrał 5 płyt (wydawca MJM Music PL) a wcześniej śpiewał m.in. w rockowej Vitaminie (MJM Music PL). Nagrał również płytę z legendą polskiego heavy metalu, basistą TSA Januszem Niekraszem (Metal Mind Production). Występował też okolicznościowo z muzykami toruńskiej Republiki. Jest współautorem książki o tym zespole - "My lunatycy. Rzecz o Republice" (wydawnictwo MUZA)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz