środa, 23 maja 2018

Reach on stage Liveurope - Juwenalia PW 2018 (tekst i fot. Izabela Kwasiborska)

Izabela Kwasiborska z muzykami ReachDzięki uprzejmości organizatorów Juwenaliów Politechniki Warszawskiej Samorządowi Studentów, dostałam akredytację upoważniającą do relacji fotograficznej tegorocznej edycji. Wykonawców było wielu i ciężko było się skupić na jednym artyście. Wybór był trudny tym bardziej, że były dwie sceny, a koncerty odbywały się równolegle. Moją uwagę przykuły występy, które odbywały dnia 19 maja 2018 r. się na scenie Liveurope tzw. "małej". Zagrali na niej:

Antikvariniai
Kaspirovskio Dantys (LT)
Kraków Loves Adana (DE)
Kamera Obscura FR)
Magic Touch (NO)
Insolvency (FR)
Reach (SE)
Dismissed (SE)
Body Heels (LV)
Megahit (HU)

Dzięki Oli Pająk (fotografa i przyjaciółki zespołu) miałam przyjemność osobistego poznania chłopaków z zespołu Reach. Muzykę Reach można opisać jako klasyczny rock z mocnymi melodiami, uzupełnioną o młodzieńczą energię. W piosenkach można usłyszeć wpływy Whitesnake, Scorpions, Europe oraz Gary'ego Moora. Zespół zadebiutował na początku 2014r. wydając singel "Black Lady", aby pokazać swoje umiejętności pisania piosenek, a jesienią 2014 roku po uzyskaniu kontraktu płytowego wydali pierwszy singiel "You Called My Name" z albumu "Reach Out To Rock".


Reach grał na ponad 30 koncertach w 2015 i 2016 roku, wspierając Gus G, Eclipse podczas ich europejskiej trasy koncertowej, odwiedzając między innymi Wielką Brytanię. W maju 2017r. Reach zmienił konstelację zespołu - i stał się potęgą trio z frontmanem Ludvigiem Turnerem. Ludvig znany w Szwecji ze względu na swoją umiejętność śpiewania biorąc udział w programie telewizyjnym Idol 2014, wspierany przez Marcusa Johanssona na perkusji i nowego członka Soufian Ma'Aoui na basie.W lipcu 2017 r. "Nowy" Reach zagrał pierwszy koncert jako trio w Sztokholm Rocks Summerfest 23 lipca! 22 grudnia 2017 r. nowy album "The Great Divine" został wyprodukowany przez Jona Tee (H.E.A.T) i Ludviga Turnera, a także przez wielkiego Tobiasa Lindell. Tytułowy utwór The Great Divine został wydany tego samego dnia.nObecny skład zespołu to:

Ludvig Turner - wokal i gitara
Marcus Johansson - perkusja
Soufian Ma´Aoui - bas


Zespół Reach po raz drugi pojawił się w Polsce, tym razem zagrał koncert tylko 30 minutowy, ale jakże energetyczny! W kilka chwil od rozpoczęcia stojąc w "fosie" obejrzałam się na publiczność i tu moje ogromne zaskoczenie, że z garstki osób nagle pojawiło się około 250 osób. Zespół nie tylko zagrał świetnie, ale również zrobił niesamowity show ekspresyjny, co nie pozostało nie zauważone przez publiczność. Jak wnioskuję repertuar zespołu jest już znany wśród Polskich fanów, co potwierdzały wspólne śpiewy publiczności do numeru "One Life" z płyty The Great Divine. Niesamowita energia płynąca ze sceny porwała zgromadzoną publiczność. Dowodem może być fakt, że pod koniec koncertu, robiąc zdjęcia słyszałam zza pleców "jeszcze jeden, jeszcze jeden...", co nie ubiegło uwadze organizatorów, którzy weszli na scenę i powiedzieli do zespołu "Panowie, macie 5 minut extra". Oczywiście publika nie pozostała dłużna i zwieńczyła koncert gorącą owacją. Po koncercie był czas na rozmowy i wspólne zdjęcia z fanami z Polski. Ze swojej strony polecam i będę śledzić dalsze losy zespołu Reach.

***

Izabela Kwasiborska: "Dla mnie fotografia jest pasją i stylem życia. Pozwala uchwycić najskrytsze ludzkie emocje - jest jak czytanie duszy tym, co zauważone. Od najmłodszych lat fotografii uczył mnie mój dziadek. Profesjonalnie fotografią zajmuję się od 2007 roku, dzięki pracy w Bemowskim Centrum Kultury. Od 2014 roku jeździłam na koncerty i w trasy z zespołami rockowymi zajmując się głównie fotografią koncertową. Współpracowałam m. in. z zespołami takimi jak: ACID Drinkers, Sheep, Turbo, SteelFire, Vierna, Lessdress, Vavamuffin, Immortal Dreams, Normalsi, Muchy, Korpus, AvA, People of the Haze, Slow Motion Bullet, Freackshow, Instytut, Lorien, Nutshell, Derwana, The NewsPaper, Strefa Mocnych Wiatrow, The Orange Basement, Di Anti, Different Minds, Dust&Steel, Pure Snow, Wyciągnięci z Messy, B.O.R.Y, Ceili, Mordewind oraz wieloma innymi polskimi artystami. Obecnie rozszerzyłam perspektywy na fotorelacje koncertowe zespołów z zagranicy".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz