czwartek, 19 lutego 2015

Nowa płyta Buenos Agres w sprzedaży od końca lutego

 Pochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres zakończył nagrania nowej płyty zatytułowanej Tam Gdzie Nie Ma Echa. Album ukaże się pod koniec lutego nakładem wydawnictwa Soliton. Na płycie znajdzie się 8 utworów w języku polskim oraz intro i outro:

  1 INTRO
  2 Szept
  3 W czasie
  4 Do S. ( EKG )
  5 Prośba
  6 Coraz mniej
  7 Tu i teraz
  8 Supernowa
  9 Inny wymiar
10 OUTRO

Album został nagrany w Red House Studio w Kętach pod okiem Piotra Mędrzaka. Postprodukcję powierzono zagranicznym inżynierom dźwięku – za mastering odpowiada Chris Bauer z Audio Mastering Service Berlin, natomiast za mastering pierwszego radiowego singla “Prośba” - Drew Lavyne, który pracował z takimi artystami jak Kings Of Leon, Taylor Swift, Adam Lambert czy The White Stripes. Za projekt graficzny odpowiadają Łukasz Pocha / Pixel Disign Studio i Tomasz WojtusiakPłytę promują dwa teledyski: - “Prośba” 


 “Coraz Mniej”


 Trzeci klip do utworu “Szept” ukaże się wkrótce po premierze płyty.

Tak muzycy komentują swoje nowe dzieło studyjne:
"Tam gdzie nie ma echa to muzyczna opowieść o wędrówce. Nie, nie o wędrówce fizycznej, ale bardziej duchowej... w głąb siebie. I jak sami w tej drodze często się zaskakujemy, tak z całym zespołem chcieliśmy zaskoczyć słuchaczy naszymi kompozycjami. Czy się uda? Miejmy nadzieje, że odbiorcy będą po pierwszym przesłuchaniu wracać do tej płyty i po każdym przesłuchaniu odkrywać więcej" 

Już w najbliższy weekend zespół zagra dwa przedpremierowe koncert u boku Besides:

20 lutego – GLIWICE – Rock’a Music Club 

21 lutego – BIELSKO BIAŁA – Rude Boy 


Twórczość zespołu Buenos Agres to wypadkowa siedmiu indywidualnych charakterów, osobowości jak i muzycznych wrażliwości. Jak sama nazwa wskazuje jest to niejednokrotnie połączenie dwóch przeciwnych muzycznych wartości. Tutaj błogość wchodzi w interakcje z agresją, liryzm z energicznością, melancholia z intensywnością. Nie znajdziecie w ich muzyce jednostajności czy nudy… Ciekawe kompozycje zanurzone w rockowym i trip-hopowym sosie współgrają z osobistymi, szczerymi tekstami… W 2013 roku Buenosi wydali pierwszy mini- long play, zatytułowany po prostu „Buenos Agres”. Na krążku znalazło się 5 autorskich kompozycji zaśpiewanych zarówno w języku polskim i angielskim. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, radiowców i oczywiście fanów zespołu. „W debiutanckiej EPce rodaków można dostrzec innowację i świeżość. Śmiem przypuszczać, że longplay będzie stał na równie wysokim, jak nie wyższym poziomie […] Jest dobrze, a nawet bardzo. - Wojciech Margula- Magazyn „Gitarzysta” 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz