niedziela, 15 lutego 2015

Eliminacje do Seven Festival - Węgorzewo 2015

Eliminacje - przesłuchania odbędą się w HARD ROCK PUBIE PAMELA w niedzielę 22.02.2015 od godziny 16.00 Tego wieczoru jako gwiazda zagra też o godzinie 20-tej zespół MOSKWA

Jury oceniające zespoły w czasie przesłuchania: Mariusz Składanowski (Radio Gra), Paweł Jankowski ( Radio WAWA), Tomasz Bielicki (Nowości).

Więcej o regulaminie konkursu na http://www.sevenfestival.com/grand-prix/grand-prix

Seven Festival 2015 odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Festiwal powraca do Węgorzewa po rocznej przerwie.

Aby zakwalifikować się do przesłuchań należy przesłać do
15.02.2015 do godz. 23.59 
dwa utwory w formacie mp3  
na następujące dwa adresy mailowe:
oraz do wiadomości na adres  

DARIUSZ KOWALSKI 
1. Dlaczego występ na festiwalu w Węgorzewie to prestiż dla młodych zespołów?

Prestiż to rzecz względna i choć istotna to nie najważniejsza w tym wypadku. Potencjalny udział w festiwalu lepiej rozpatrywać przede wszystkim jako szansę na pokazanie się szerszej publiczności ... ale też okazję do przeżycia czegoś wyjątkowego i zdobycia bezcennego doświadczenia. Generalnie przy odrobinie szczęścia, może to być przygoda życia i początek czegoś istotnego w historii zespołu... Tak ja to widzę.

2. Czy trzeba grać określony rodzaj muzyki, mieć jakieś osiągnięcia na swoim koncie, czy w eliminacjach udział może wziąć każdy?

Eliminacje w Toruniu to szansa dla lokalnych grup. Również ze względów logistycznych ale nie tylko. Mentalnie zawsze łatwiej gra się u siebie, przed "własną" publicznością. Przy wsparciu fanów prościej jest zrobić dobre wrażenie na jury. Tu mała podpowiedź dla wykonawców: warto pomyśleć też o tym aspekcie swojego występu. Jedyne znane mi ograniczenia związane z udziałem w eliminacjach dotyczą dwóch rzeczy: zespół nie może mieć na koncie płyty wydanej przez dużą wytwórnie płytową oraz średnia wieku członków grupy nie może przekraczać 30 lat. Oczywiście potrzebne są dwa nagrania demo aby dokonać zgłoszenia. Więcej o regulaminie konkursu na
http:// www.sevenfestival.com/ grand-prix/grand-prix 

Warto przeczytać przed dokonaniem zgłoszenia.

3. Myślisz, że wstęp na takim festiwalu to duża szansa na zaistnienie?

Samo uczestnictwo w eliminacjach to już spora szansa na zaistnienie. W toruńskim jury zasiadają dziennikarze na co dzień zajmujący się muzyką: Mariusz Składanowski (Radio Gra), Paweł Jankowski ( Radio WAWA) oraz Tomek Bielicki (Nowości), więc już na tym etapie wiele można wskórać. Kolejny etap jakim jest głosowanie na antenie ogólnopolskiego radia też nie jest bez znaczenia. A sam udział w festiwalu? Moim zdaniem w historii każdego zespołu jest to wydarzenie trudne do przecenienia. Jednym słowem - "grzechem" jest nie skorzystać z takiej okazji.

MARIUSZ SKŁADANOWSKI
Dlaczego występ na festiwalu w Węgorzewie to prestiż dla młodych zespołów?

Festiwal w Węgorzewie to jedna z festiwalowych legend wolnej Polski. Podejrzewam, że wielu uczestników eliminacji do tegorocznej edycji, nie było jeszcze na świecie, kiedy w pięknych mazurskich okolicznościach przyrody zabrzmiały pierwsze rockowe dźwięki. Przez lata festiwal dojrzewał, miewał swoje wzloty i upadki, zawsze jednak miał opinię festiwalu o wyjątkowym klimacie i bezpretensjonalnym charakterze. Niezwykle ważne było równie to, że festiwal promował i nagradzał młode rockowe talenty, dla których , w dobie kryzysu festiwalu jarocińskiego, było to jedno z nielicznych tak prestiżowych miejsc do pokazania się szerszej publiczności. Jeżeli doda się do tego plejadę gwiazd, które przez lata odwiedziły festiwal (choćby Sepultura, Anathema, Lacrimosa,Soulfly, The Stranglers), to występ na festiwalu w Węgorzewie będzie ozdobą każdego muzycznego cv.

Czy trzeba grać określony rodzaj muzyki, mieć jakieś osiągnięcia na swoim koncie, czy w eliminacjach udział może wziąć każdy?

Poza ograniczeniami regulaminowymi dotyczącymi średniej wieku członków zespołu czy brakiem kontraktu z dużą wytwórnią płytową, jedynym kryterium jest odpowiedni poziom artystyczny. Co to znaczy? Możesz być młodym songwriterem z gitarą, możecie grać bluesa lub reggae, mieć kapelę rockową lub heavy metalową. Jeżeli uważacie, że robicie to dobrze, macie pasję, którą chcecie się podzielić, marzy wam się występ na prestiżowym festiwalu – to właśnie jest szansa dla was.

3. Myślisz, że wstęp na takim festiwalu to duża szansa na zaistnienie?

Jeżeli telewizyjne programy typu talent show to nie wasza bajka, jeżeli bliższa jest wam klasyczna rockowa droga do sławy, to gdzie, jeśli nie na takich festiwalach? Chłonni nowych dźwięków fani z całej Polski, liczni dziennikarze, promotorzy, łowcy talentów i wydawcy płytowi – są tu ci wszyscy, którzy realnie decydują o przyszłości rynku muzycznego. Do tego potrzebny jest jeszcze dobry zespół, któremu warto pomóc – wasz zespół!

Pytanie do jury:
1. Kogo szukacie? Czy stawiacie na innowacyjność, potencjał, warsztat muzyczny...?

Planować, kogo szukamy, to tak jakby szukać kopii, a ja wole spodziewać się niespodziewanego, dać się porwać i oczarować. A czy trzeba do tego być wirtuozem? Różne są na to sposoby… Sex Pistols i Joy Division mistrzami instrumentów nie byli, a i tak zmienili bieg muzyki rockowej!

TOMEK BIELICKI
1. Kogo szukacie? Czy stawiacie na innowacyjność, potencjał, warsztat muzyczny...?

Przy okazji tego typu konkursów zawsze liczy się nie tyle warsztat poszczególnych muzyków, ile pewien spójny pomysł na cały zespół. Osobiście zawsze zwracam uwagę na zachowanie na scenie. Jeśli zespół sam nie czuję się na niej wystarczająco pewnie, to znaczy, że samym muzykom w tym co robią coś nie gra i nie są do tego wystarczająco mocno przekonani. Świetnie jeśli zespół prezentuje coś nowego i świeżego, ale nie wymagajmy też od młodych zespołów, aby od razu odciskali swoje piętno na historii rockowej sceny, nawet gdy chodzi tylko o scenę lokalną. Gdy słucham młodych debiutantów, zawsze zadaje sobie to samo pytanie: Czy są na tyle interesującą grupą, że wydałbym kilka złotych, aby przesłuchać ich płytę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz