poniedziałek, 7 lipca 2014

The White Kites - warszawska psychodela z brytyjską tradycją. 7-go lipca gościem Polisz Czart będzie Jakub Lenarczyk - klawiszowiec grupy i producent debiutanckiego albumu
Miłe Panie, Szanowni Panowie,

Zapraszamy do świata The White Kites. Świata epickich opowieści, pełnych humoru i absurdu, muzycznych skeczów i skromnych, zwiewnych ballad. Świata wypełnionego dźwiękiem przesterowanych gitar, głębokim brzmieniem organów oraz kojącymi frazami fletu i melotronu.
 
The White Kites to warszawska grupa założona w 2012 roku. Czerpie głównie z tradycji brytyjskiego rocka z przełomu lat '60-'70 (Genesis, Pink Floyd, Robert Wyatt, The Zombies), lecz w autorskich piosenkach zespołu można odnaleźć również wpływy folku, musicalu, czy muzyki dawnej.


Wydany w zeszłym roku album Missing zebrał niezmiernie pochlebne recenzje w prasie muzycznej (Teraz Rock, Lizard, Shindig Magazine, Koid'9) jak i serwisach muzycznych na całym świecie. Zespół znalazł również swoje miejsce w ankietach podsumowujących rok 2013 (ArtRock, WAFP, TegoSlucham.pl).  Zespół powrócił właśnie z trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii, gdzie miał okazję zagrać na deskach legendarnego The Cavern Club w ramach festiwalu International Pop Overthrow (jako pierwszy polski zespół w historii festiwalu). Koncertowa odsłona The White Kites to siedmiu muzyków, którzy łączą rozmaite tradycje muzyczne i style wykonawcze. Podstawą unikalnego stylu zespołu są bogate doświadczenia muzyczne jego członków - od jazzu i piosenki poetyckiej (Bartłomiej Woźniak), poprzez folk (Paweł Betley), post-rock (Jakub Tolak), art-rock (Przemysław Piłaciński) aż do aktorskich doświadczeń wokalisty (Sean Palmer). Efektem jest kalejdoskop oparty na rdzeniu rocka i blues-rocka (Percival Buck) z mocnymi wpływami psychodelii (Love Doctor, When Will Mai Return), muzyki pop (Missing), muzyki renesansowej (Clown King), szantowej (Stowaway Sylvie), a nawet jarmarcznej (Arrival, Stowaway Sylvie).
skład koncertowy:
Sean Palmer - vocals
Jakub Lenarczyk - keyboards
Bartek Woźniak – guitars
Przemek Piłaciński - guitars
Paweł Betley - flute / percussions / voc
Piotr Olszewski 'Diabelsky Bassdeluxe' - fender bass / voc
Jakub Tolak - drums

MISSING (w sklepach już od 9-go czerwca 2014) - to cykl muzycznych opowieści podejmujących temat nieustannych życiowych poszukiwań rzeczy ważnych - miłości, tożsamości, przygody, pokrewnej duszy, nowych lądów... Formą nawiązuje on zarówno do tradycji klasycznej muzyki programowej, jak i do rockowych albumów koncepcyjnych z przełomu lat 60-70tych. Wszystko to podlane nutą brytyjskiej rockowej psychodelii z elementami folku, w formie pełnych uroku i nostalgii piosenek, z odniesieniami do takich wykonawców, jak Pink Floyd, Beatles, Frank Zappa, Tim Buckley, Robert Wyatt, czy Genesis. "Dawno nie miałem okazji słuchać płyty tak zróżnicowanej, a zarazem tak doskonałej. The White Kites imponuje genialnymi umiejętnościami kompozytorskimi, doskonałym brzmieniem i perfekcyjnym w każdym calu wykonaniem."
                                                                                        Konrad Siwiński / ArtRock (PL)

"To debiut? W takim razie jeden z najbardziej dojrzałych, jakie mi było dane słyszeć. Krążek budzi podziw i dumę, że w czymś takim maczali palce nasi pobratymcy. Stuprocentowy towar, który zdecydowanie powinniśmy eksportować na szeroką skalę. Słowianie nie mogli mieć lepszego reprezentanta do tak odpowiedzialnego zadania. Powodzenia panowie!" Konrad Beniamin Puławski / Laboratorium Muzycznych Fuzji (PL)

"Jestem przekonany, że to jeden z najważniejszych polskich debiutów 2013 roku. The White Kites na The Missing brzmią niesamowicie naturalnie i stylowo. Co jednak najistotniejsze, ich muzyka wymyka się patetycznemu zmanierowaniu, które jest najczęstszą udręką podobnych zespołów. (…) Obok Neo Retros, The White Kites mogą stać się naszym najlepszym "towarem eksportowym". (…) Zdecydowanie jedna z najlepszych tegorocznych płyt."
                                                                                           Janusz Matysiak / RockMagazyn (PL) 
"Co się wyróżnia? W zasadzie wszystko. (…) Nie wątpię, że z muzyką tej jakości The White Kites mogliby swobodnie podbijać Wielką Brytanię." 
Michał Kowalski / WAFP! (PL)      

Album Missing to:
1. Arrival
2. The Foreigner
3. Stowaway Sylvie
4. Percival Buck
5. Beyond the Furthest Star
6. Should You Wait For Me
7. Turtle's Back
8. When Will May Return?
9. Clown King
10. Pause For Thought
11. The Missing
12. Farewell
 

Krążek został nagrany w składzie

Sean Palmer - vocals
Jakub Lenarczyk - keyboards / bass / recorder
Bartek Woźniak - guitars
Przemek Piłaciński - guitars / citole / recorders / percussions
Paweł Betley - flute
Piotr Olszewski 'Diabelsky Bassdeluxe' - fender bass
Jakub Tolak - drums

oraz
Ola Bilińska - vocals / percussions
Darek Falana - clarinet
Wojciech 'Slovik' Słowiak - ukulele


all songs written by Lenarczyk / Palmer
except "Clown King" by Lenarczyk / Piłaciński / Palmer
produced by Jakub Lenarczyk
recorded by Jakub Lenarczyk & Marek Titow
mixed and mastered by Marek Titow
℗ / © 2014 Deep Field Records

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza