piątek, 10 maja 2013

10-go maja IVAR i LECHU zapraszają na koncert zespołu TEMPERATURA

 10-05-13 piątek,
godz. 21.00, wstęp wolny
pub ROCKY na rogu ulic:
Gwiaździstej i Swobodnej
we Wrocławiu

TEMPERATURA – rock

http://www.temperatura.wroclaw.pl/

W lutym 2009 roku podczas jednego z zakrapianych spotkań towarzyskich narodziła się myśl o jakiejś odskoczni od pracy i codziennej szarości. Po kilku dniach w garażu u Mirka odbyła się pierwsza próba i tak ukształtował się pierwszy skład:

Mirek Urbaniak – perkusja
Paweł Kołodziej – bas
Artur Zawada – gitara
Jacek Kinastowski – wokal, gitara.

Od tego momentu coś co miało być odskocznią od prozy życia stało się naszą pasją. Próby stały się intensywniejsze i częstsze, a nasze żony coraz bardziej wkurzone. Musiały jednak pogodzić się z naszym szaleństwem. :)
Repertuar składał się z coverów Dżemu, Szczepanika, Czerwonych Gitar, Klenczona itp. W lutym 2010 roku za namową Mirka do zespołu dołączył Rafał i w miarę szybko wkomponował się ze swoją gitarą w nasz repertuar. Po kilku próbach znacząco zmienił się nasz repertuar i brzmienie ,choć w dalszym ciągu graliśmy głównie covery. Stary rockowiec Rafał cisnął w stronę zmiany repertuaru, grał po prostu ostrzej. Wstąpiła w nas nowa energia, postanowiliśmy zacząć wszystko od początku. Stopniowo usuwaliśmy z naszego repertuaru covery i zastępowaliśmy je kompozycjami Rafała. Rafał pisze też teksty. W ciągu dwóch miesięcy nasz zespół przeszedł metamorfozę. Ze stremowanych i spanikowanych grajków zaczęliśmy stawać się rockowcami. Nasze utwory nabrały siły i wyrazu,publika reagowała żywiołowo, a opinie po występach były entuzjastyczne. Nie obyło się oczywiście bez wpadek i błędów ale to był już inny zespół.

W połowie stycznia 2011 weszliśmy do studia w celu nagrania płyty,która została wydana w czerwcu 2011. Wokale nagrał Rafał, a wspomagała go świetna wokalistka Marta Olchówka.

Rok 2012 - Temperatura tworzy i gra co raz więcej koncertów. Z różnych przyczyn z zespołem żegna się Łukasz i Mirek . Okres wakacyjny przebiegł pod znakiem poszukiwania nowego wokalu. We wrześniu 2012 do zespołu dołącza młody obiecujący perkusista Adam, który wcześniej grał z nami rezerwowo. Teraz już wskoczył do kapeli na stałe.

Rok 2013 zapoczątkowaliśmy udziałem w WOŚP Owsiaka . Zagraliśmy dwa koncerty w Bukowicah i Krośnicach... wg opinii uczestników było rewelacyjnie. Mateusz znakomicie sprawdza się jako nowy frontman. Oceńcie to sami.:)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza