sobota, 25 maja 2013

24 maja w Łodzi, 25 maja w Warszawie - Szepty i Krzyki - awangardowy projekt muzyczno-fotograficzno-poetycki pod patronatem Polisz Czart


Szepty i Krzyki

to przedsięwzięcie muzyczno-fotograficzno-poetyckie, na które złożą się tomik poetycki w formie albumu fotograficznego oraz płyta. W książeczce znajdą się, wiersze Artura Szuby, które zwizualizowali, m.in.: Patrycja Kotecka, Anna Szałkowska, Marcin Nowak, Marta Dokurno i Martyna Żyta. Natomiast na CD złożą się wspólne kompozycje zespołów: iNNi i Projekt LR do tekstów Artura Szuby. Czyli synteza tego co obie – jakże różne formacje - tworzą na co dzień, od nowej fali, po industrial i electro.


Fundusze na to wydawnictwo zebrała społeczność skupioną w portalu MegaTotal.pl:
http://megazin.megatotal.pl/jak-pokazac-szepty-i-krzyki/

gdzie iNNi i Projekt LR już wcześniej wydali swoje płyty, a Artur Szuba książkę pt. „Gdzie oni są?”.


Szepty i Krzyki, w zamyśle autorów, mają być publikacją limitowaną, a każdy egzemplarz ręcznie numerowany. Premiera wydawnictwa odbędzie się 24 maja 2013 roku w łódzkim klubie DOM, podczas koncertu „Radio Niebieskie Oczy Heleny w Domu”, nawiązującego do tytułu płyty legendy polskiej nowej fali - zespołu 1984, który również na tej imprezie zagra. Planowane są także inne koncerty oraz wystawy i multimedialne akcje w internecie z wykorzystaniem zdjęć, tekstów i poezji. Zrealizowaliśmy już, m.in. wideoklip jednej z piosenek „Separatysta” – w wersji demo:


Tracklista:
Z jaką lekkością
Separatysta
Misja pokojowa
Wszystkie odcienie szarości
Niezasłane łóżko
Red alert
Między światami
Bawiłem się w wojnę
Anihilacja
Pan Przezroczysty
12/72

Muzyka: Tomasz Herbrich (1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 11), Artur Szuba (1, 2, 4, 7, 11),
Roman Szymański (7, 10)
Teksty: Artur Szuba
Aranżacje: iNNi & Projekt LR

iNNi

Zespól iNNi powstał w Choszcznie z inicjatywy Artura Szuby w listopadzie 2003 r. Muzycy zadebiutowali w styczniu 2004 r. na koncercie „Gdzie oni są? czyli wspomnienia fanów rocka lat 80.” w warszawskim klubie „PARK”, w towarzystwie Cytadeli, Moskwy i 1984. iNNi zagrali, m.in. na toruńskim koncercie specjalnym poświeconym pamięci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2004, tczewskim festiwalu „In Memoriam” w sierpniu 2007 roku oraz ogólnopolskim zlocie fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego Dniu Białej Flagi z okazji 30-lecia powstania Republiki (Toruń 2011). W czerwcu 2007 roku, ich piosenka pt. „Niech nie będzie spokojnie” otrzymała II nagrodę publiczności podczas szczecińskiego festiwalu GRAMY. Wystąpili też w programie muzycznym FONOGRAF (TVP Szczecin), „Ja tylko pytam” Odety Moro-Figurskiej (Polsat 2) oraz w STREFIE P (TV4). W czerwcu 2005 roku, nakładem wydawnictwa OFFmusic, ukazała się ich debiutancka płyta pt. „…w nas nie ma ciszy…”, natomiast jesienią 2006 roku, Agencja Artystyczna MTJ, wydała drugi krążek iNNych zatytułowany „Chaorder”. Koniec listopada 2009 przyniósł trzecią płytę iNNych pt. „Neonowa” - ukazała się dzięki fanom skupionym w portalu społecznościowym MegaTotal.pl, a składa się na nią jedenaście melodyjnych kawałków utrzymanych w nowofalowej estetyce lat osiemdziesiątych. Grupa zrealizowała również sześć wideoklipów: „Piosenka o małych miasteczkach”, „Kameleon”, „Salus”, „Uwielbiam patrzeć”, „Zanim będę” i „Msza niedzielna”.

Zespół tworzą: Marek Pokorniecki, Kamil Żuchowski, Roman Szymański, Tomasz Herbrich i Artur Szuba.


Projekt LR

Zespół powstał w lutym 2009 roku w Warszawie, z myślą o tworzeniu muzyki niezależnej. Obecnie w skład zespołu wchodzi Lecter (Tomasz Herbrich) oraz Kłosu (Michał Kłosiński). Ich twórczość inspirowana jest głównie nurtem metalowo-industrialnym, chociaż nie stronią także od bardziej rave'owych rytmów. Nagrywane przez nich utwory są swego rodzaju eksperymentem i zabawą z dźwiękiem, co owocuje innym, ale wpadającym w ucho brzmieniem. Odnaleźć w nich można sporą dozę elektroniki, poprzeplatanej gitarowymi wstawkami. Od strony wokalnej jest mocny metalowy głos, przechodzący w czysty i melodyjny śpiew. Zespół w trakcie swojej działalności zaliczył wiele udanych występów, m.in. na festiwalu „Muzyka na plan”, w którym tworzyli tło muzyczne do filmu „Nofseratu, symfonia grozy” oraz na warszawskim Postindustry Nacht Im Bunker. Projekt LR ma na swoim koncie Longplaya „M3DYCYN4”, wypuszczonego w 2011 za pośrednictwem wytwórni Megatotal.pl. Z płyty tej pochodzi singiel „W13C3J”, do którego powstał oficjalny klip. Zespół ma również wydane w 2012 roku przez Purple Laboratories EP „God Bless All Murderers”. Z kolei z tej płyty pochodzi singiel „I Want it Now”, który można usłyszeć na składance Halotan Sampler 03. Po sieci krążą także ich dwie demówki: Insomnia i Pocisk. Są to wczesne nagrania z początków działalności zespołu. Inspiracje to głównie nurt industrialowy, np. Nine Inch Nails, Skinny Puppy czy Front Line Assembly, lecz trzeba tu dodać parę innych kapel z nurtu około-elektronicznego: The Prodigy, Depeche Mode czy Jean Michaele Jarre.

Lorien

Zespół powstał w 1995 r. Zagrał wiele koncertów, m.in. w warszawskich klubach: Remont, Stodoła, Kotły, Proxima. Zdobywał nagrody, m.in. na festiwalu Castle Party, Przeglądzie Rockowym w Radomiu, Festiwalu Rockowym w Wyszkowie - 1. nagroda). W 1998 roku ukazała się płyta "Lothorien" (dystrybucja w Polsce, USA i Australii oraz za pośrednictwem szwedzkiej wytwórni Music Art w Europie Zachodniej). W 2001 roku LORIEN nagrał cover utworu "Fight" grupy The Cure, który znalazł się na składance "Prayers for Disintegration. A Tribute to The Cure". Kolejna płyta „Czarny kolor lotosu” pojawiła się w 2002 roku. W 2005 po wydaniu EP-ki „Nawet” zespół zawiesił działalność. W lutym 2013 r. Inga Habiba, Piotr Kazała i Rafał Głogowski reaktywowali LORIEN. Skład uzupełnił basista Tomik "Wincent" Wincenciak (Amuse me, Skowyt, Sorry Boys). Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nową płytę.


Split

W zespole 1984 człowiek od wizualizacji. Tym razem jako oficjalny suport zespołu rozpocznie całą imprezę performancem pt.”Wolne media”. Wolne Media to zaskakujący montaż obrazu, słowa i muzyki w wykonaniu autora.

1 komentarz:

  1. Naprawdę fajno, że z nami jesteście :)
    Pozdrowienia Sławku - dla Ciebie i audycji Słuchaczy :)

    OdpowiedzUsuń