niedziela, 22 listopada 2015

22 listopada Antoni Malewski zaprasza do Restauracji Alabastro w Tomaszowie Mazowieckim na 103 spotkanie z cyklu Herosi Rock'n'Rolla "Rock & Roll – lata ‘50/Brytyjska eksplozja – lata ‘60"HEROSI ROCK’n’ROLLA
Spotkanie – 103 Rock & Roll – lata ‘50/Brytyjska eksplozja – lata ‘60


W kolejnym 103 spotkaniu z cyklu Herosi Rock’n’Rolla a drugim w Restauracji ALABASTRO, przybyłym na spotkanie zaprezentuję początkowe temu stylowi - Rock&Roll - dwie epoki. Lata 50-te z dominowane przez klasyczny, jak to się mówi, prawdziwie – amerykański styl  i druga epoka to lata 60-te zdominowane (muzyka POP) przez piosenkarzy, zespoły brytyjskie jak również z kontynentu europejskiego (RFN, Włochy, Francja, Hiszpania). Jak dziś mówią fachowcy, europejska dominacja na muzycznym rynku zmiękczyła klasyczny rock’n’roll i trzeba było lat by wrócił do dawnej świetności, wierny muzycznie, początkom tej formacji.

Część I – Rock’n’Roll. Lata ’50 - Rozpoczyna się słynnym, TRIUMFALNYM wjazdem Billa Haleya na londyński kolejowy dworzec, witany przez wielotysięczne tłumy fanów rock’n’rolla. Występują w tej części najwięksi z największych, światowi prekursorzy tego stylu, jak Chuck Berry, Ritchie Valens, The Everly Brothers, Fats Domino, Elvis Presley czy Buddy Holly ale są tu również akcenty brytyjskie, jeszcze przed british explotion jak Tommy Steele, Lonnie Donegan, czy Vince Taylor. Można usłyszeć w tym odcinku nieśmiertelne przeboje tamtych lat, które na zawsze weszły do panteonu muzyki rock’n’rollowej jak Elevator Rock, Swinging The Blues, Blue Suede Shoes, Treat Me Nice, Sweet Little Sixteen, Oh. Boy czy Ain’t That A Shame.


Część II – Brytyjska Eksplozja. Lata ’60 – To prawdziwa, brytyjska nawałnica rock’n’rolla, która na długie lata opanowała cały świat. To z tej „eksplozji” narodziły się takie światowe potęgi jak The Beatles, The Rolling Stones, The Animals, Lulu, Gary and The Pacemakers czy Manfred Man. Część II rozpoczyna się prawdziwą eksplozją, rock’n’rollowym wybuchem, utworem w wykonaniu Lulu – Shout. A dalej same hiciory, które nie schodziły z europejskich list przebojów (Top Twenty) a codziennie można było usłyszeć w Radio Luxembourg.


Oto niektóre zespoły i piosenkarze występujące w tej części; Sandie Show, Marianne Faithfull, The Who, Kinks, The Rolling Stones, Migil Five, Dave Berry, Millie, Swinging Blue Jeans, The Hollies, Billy J. Kramer, The Four Pennies, Gery and The Pacemakers, Herman’s Hermits czy The Tremeloes a usłyszymy wielkie hity epoki lat ’60, które mają miano nieśmiertelne. Moje pokolenie mimo braku płyt na muzycznym rynku zaciekle, codziennie słuchało swojej muzyki, w wspomnianym Radio Luxembourg a były to między innymi – My Boy Lollipop, How Do You Do It, Julie, It’s All Over Now, Little Children, Mockin’ Bird Hill, Do You Love Me czy Puppet On The String.

Zapraszam wszystkich na ulicę Dzieci Polskich 6 do restauracji ALABASTRO na świetną zabawę, przypominającą najlepszy, beztroski, muzyczny okres (lata 50/60) w najbliższy Piątek, dnia - 22 listopada 2013 roku. Godzina 18.00. Restauracja ALABASTRO.
Antoni Malewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz