piątek, 21 sierpnia 2015

21-go i 22-go sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się Muszla Fest. Wystąpią m.in. Luxtorpeda, Tides From Nebula i Cela Nr 3 oraz wiele innych znakomitych kapel - w tym goście z zagranicy

Muszla Fest to rdzennie bydgoski festiwal z tradycjami. W tym roku odbędzie się już 13 edycja tej imprezy, która z roku na rok ewoluuje, rozrastając się, zarówno pod względem lineupu, jak i logistyki, i uwarunkowań terenowych, przyciągając coraz większe rzesze miłośników szeroko pojętej muzyki undergroundowej. Nie inaczej będzie w tym roku. Muszla Fest 2015, podobnie, jak rok i dwa lata temu, odbędzie się w niezwykle urokliwej lokalizacji – na boiskach piłkarskich w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Lepszego miejsca na festiwal nie mogliśmy sobie wymarzyć: 15 minut od centrum Bydgoszczy trafiamy do miejsca otoczonego lasem, zielenią i zapachem lata. Bez problemu dojedziemy tam komunikacją miejską, a i pieszy spacer nie powinien zająć zbyt wiele czasu. Oczywiście dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking (oddalony od miejsca festiwalowego o 5 minut spacerem), który bez problemu pomieści kilkaset aut. Dla przyjezdnych przygotowaliśmy również w pełni profesjonalne pole namiotowe z dostępem do sanitariatów i prądu (wszelkie szczegóły dotyczące zarówno pola, jak i opcji dojazdu na teren festiwalu już niebawem pojawią się na naszej stronie internetowej: www.muszlafest.pl). Na terenie festiwalu, który w tym roku odbędzie się w dniach 21 – 22 sierpnia, podobnie jak rok temu staną dwie sceny: główna oraz namiotowa. Koncerty na każdej z nich odbywać się będą naprzemiennie, dzięki czemu festiwalowa publiczność nie będzie mieć czasu na nudę. Na dziś wiemy na pewno, że na obu scenach pojawią się takie składy, jak: Stick To Your Guns (California), Rise Of The Northstar (Paryż),Luxtorpeda (Poznań), Cela nr 3 (Grudziądz), Hidden World (Puławy), Deriglasoff Band (Warszawa), Lostbone (Warszawa), The Lowest (Warszawa), The Offenders (Berlin), Tides From Nebula (Warszawa), Drown My Day (Kraków), Bachor (Giżycko), Alians (Piła), Butelka (Toruń), Inkwizycja (Kraków), Deathinitio (Bydgoszcz), Groovemada (Bydgoszcz) oraz Trapped Inside Me (Bydgoszcz). A to jeszcze nie koniec wyliczanki. Kolejne, potwierdzone składy sukcesywnie ujawniamy na profilu wydarzenia tegorocznego festiwalu.Ponadto od kilku miesięcy przyjmujemy dziesiątki zgłoszeń od młodych zespołów z kraju i zagranicy na tegoroczny Konkurs w ramach Muszla Fest, który podobnie jak rok temu rozstrzygnie się w czasie trwania festiwalu. Pierwszego dnia (21 sierpnia) w namiocie zagrają kolejno trzy najlepsze (zdaniem niezależnego jury) zespoły konkursowe, wśród których publiczność i jurorzy wybiorą ten najlepszy. Główne nagrody, to darmowe nagranie płyty w A\V Studio Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz możliwość zagrania koncertu na dużej scenie drugiego dnia festiwalu (22 sierpnia). Już dziś wiemy, że swoje zgłoszenia koncertowe wysłało ponad 80 zespołów i muzyków, i wciąż spływają kolejne (zgłoszenia można wysyłać na adres bolero11@op.pl do 8 czerwca 2015 włącznie). Zespoły, które zagrają podczas Muszla Fest 2015 zostaną ogłoszone do końca czerwca br.

Festiwalową nowością w tym roku jest Muszlowa rozgrzewka w dwóch, wizualnych odsłonach. Pierwsza z nich, to wystawa przygotowana wspólnie z jarocińskim Spichlerzem Polskiego Rocka, którą będzie można podziwiać we foyer Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy ul. Marcinkowskiego 12-14 przez cały tydzień poprzedzający festiwal, a więc w dniach 17 – 23 sierpnia 2015.

Druga odsłona rozgrzewki, to rozgrzewka filmowa: w dniach 17 – 19 sierpnia 2015 w Kinie Orzeł MCK odbędą się pokazy filmów związanych z polskim undergroundem muzycznym. Już dziś wiemy na pewno, że na ekranie Kina Orzeł zobaczymy dwa znakomite obrazy: Za to, że żyjemy, czyli punk z Wrockaoraz Punk Rock Według Złodziei Rowerów. Tytuły kolejnych filmów ujawniać będziemy na bieżąco na profilu wydarzenia filmowego.

BILETY/KARNETY:

Ich ceny są bardziej niż przystępne: do końca maja dwudniowy karnet można nabyć w cenie 30 zł; przez cały czerwiec kosztować będą 40 zł; w lipcu i do połowy sierpnia cena wzrośnie do 50 zł; zaś w czasie festiwalu kosztować będą 60 zł. Sprzedaż biletów jednodniowych (na każdy z festiwalowych dni osobno) ruszy 1 czerwca – od tego momentu, do końca lipca cena jednego biletu wynosić będzie 30 zł, zaś od 1 sierpnia można je będzie nabyć za 40 zł. Bilety dostępne są na stronie www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Na koniec warto wspomnieć, że Muszla Fest, niezmiennie od 13 lat, organizowana jest wspólnymi siłami Rebel Music BDG oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (wcześniej MOK). Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy


ORGANIZATORZY:
Rebel Music BDG
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
MCK na Facebooku
MCK na Twitterze:

MUSZLA FEST 2015 – IMPREZY TOWARZYSZĄCE 

17 - 30.08.2015 -> Muszla Fest – wystawa fotografii przygotowana we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie.

Wystawa zawiśnie we foyer Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy ul. Marcinkowskiego 12-14, gdzie będzie można ją podziwiać przez cały tydzień poprzedzający Muszla Fest 2015. Razem z pokazami filmów Muszla Fest Filmowo będzie więc swoistą rozgrzewką przed festiwalem. Na wystawę wstęp jest wolny.

Muszla Fest Filmowo vol. 1 – pokazy filmów w Kinie Orzeł (wstęp wolny)

17.08 (poniedziałek), godz. 20.00
Otwarcie festiwalu Muszla Fest Filmowo vol.1
Z cyklu „Jarocin Festiwal” - Spichlerz Polskiego Rocka:
Odcinek 1: PŁYŃ POD PRĄD
Odcinek 2: BLUES BEZ PIENIĘDZY
18.08 (wtorek), godz. 20.00
Z cyklu „Jarocin Festiwal” - Spichlerz Polskiego Rocka:
Odcinek 3: DZIECI REWOLUCJI PIJĄCE MLEKO
Odcinek 4: WIATR WIEJE TAM GDZIE CHCE
oraz
PUNK ROCK WEDŁUG ZŁODZIEI ROWERÓW - film dokumentalny Przemysława Tymińskiego
19.08 (środa), godz. 20.00
Z cyklu „Jarocin Festiwal” - Spichlerz Polskiego Rocka:
Odcinek 5: LIST Z POLA BOJU
Odcinek 6: WEHIKUŁ CZASU
oraz
ZA TO, ŻE ŻYJEMY CZYLI PUNK Z WROCKA - reżyseria Tomasz Nuzban. Produkcja touch FILMS.

WSTĘP WOLNY!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza