poniedziałek, 20 kwietnia 2015

20-go kwietnia w toruńskim HRP Pamela zagrają Sebastian Riedel, Michał Kielak i Mike Greene Band. Przed koncertem odbędą się warsztaty harmonijkowe


Koncert oraz warsztaty harmonijkowe 
w Hard Rock Pubie Pamela: 
poniedziałek - 20.04.2015

Zagrają: duet Sebastian Riedel & Michał Kielak oraz Mike Greene Band. Przed koncertem warsztaty harmonijkowe. Prowadzący: Przemek Łosoś (ex Tortilla obecnie Open Blues) oraz Michał Kielak (Kasa Chorych). Gość specjalny zajęć: Łukasz Wiśniewski (frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej super-grupy Harpcore). Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Koncert rozpoczynamy o godzinie 19 zaś warsztaty harmonijkowe o godzinie 16.30.

Sebastian Riedel - założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu Cree. Jest autorem większości repertuaru grupy. Syn Ryszarda Riedla.

Przemek Łosoś - Doświadczony muzyk oraz nauczyciel muzyki. Absolwent Akademii Bydgoskiej na kierunku - Edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Policealnego Zawodowego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Jako muzyk wokalista i instrumentalista od 1994 roku współpracował z następującymi zespołami i artystami: Nadmiar, Tomek Kamiński, Viola Brzezińska i New Day, Tortilla oraz Zwierze, a obecnie śpiewa na harmonijce ustnej w zespole Open Blues. Regularnie nagrywa i koncertuje. Zagrał ponad 900 koncertów w kraju i za granicą oraz nagrał 8 płyt. Jako nauczyciel muzyki od 10 lat pracuje w toruńskich szkołach podstawowych i gimnazjach. Oprócz zwykłych lekcji muzyki prowadzi zajęcia chóralne oraz piosenkarskie. Jego podopieczni ponad czterdziestokrotnie zostawali laureatami miejskich i wojewódzkich konkursów piosenki. Prowadzi naukę śpiewu oraz gry na instrumentach: fortepian, keyboard, harmonijka ustna, akordeon dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych.

Michał Kielak – polski muzyk bluesowy, grających na harmonijce ustnej. Producent muzyczny. Instrumentem tym zainteresował się w wieku 15 lat, rok później 1993 doskonalił umiejętności na warsztatach bluesowych w Zakrzewie. W 1995 roku nawiązał kilkuletnią współpracę z bydgoską grupą Green Grass, czego efektem były wydawnictwa Tańcz z nami (2001) i One Man Band (2004). W 2002 roku znalazł się w szeregach inowrocławskiego zespołu Szulerzy, z którym nagrał płyty Bez Ciebie (2003) i Pilnuj się! (2005), a także uczestniczył w fonograficznym projekcie Jaromi & Szulerzy Gra w piki daje wyniki (2004,reedycja 2009).W duecie z Jarosławem „Jaromim” Drażewskim (Blues Flowers) firmował album Rozum Cielęcy (2003).W 2003 roku wraz z gitarzystą Jarosławem Tioskowem i muzykami grupy Szulerzy złożył muzyczny hołd swemu harmonijkowemu mentorowi – Ryszardowi „Skibie” Skibińskiemu, soliście grupy Kasy Chorych, nagrywając w 20. rocznicę jego śmierci płytę Michał Cielak Kielak – Tribute to Ryszard Skiba Skibiński. Dobrze przyjęty album przypieczętował akces do zespołu Kasa Chorych, którego, po latach okazjonalnej współpracy, stał się pełnoprawnym członkiem.

Obecnie poza macierzystą grupą regularnie występuje w projektach: Kulisz & Kielak, Roman Puchowski & Michał Kielak, Riedel & Kielak. Oraz gościnnie m.in z grupami Cree i Krzak. Pięciokrotny zwycięzca plebiscytu „Blues Top” pisma Twój Blues, w kategorii „Harmonijka ustna”

Łukasz Wiśniewski to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej super-grupy Harpcore. W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011

Mike Greene urodził się w Brooklyn N.Y. Dorastał słuchając blues'a, gospel i r&b w harlemskiej rozgłośni radiowej WWRL. Uczył się grać na gitarze grając w kilku zespołach do początku lat 70-tych ,kiedy to opuścił USA by uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej było wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę z Wietnamem. Wyemigrował do Europy. Jego pierwszym zespołem we Francji był "Dirty Grits", lecz bardziej znaną grupą dla polskiej publiczności była formacja "Bulldog Gravy", z którą grał w Europie w latach 2004-2007. W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowało w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: "Torun Blues Meeting" i "Jesień z Bluesem". Poza tym Mike grał w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. W Polsce współpracował również z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. Teraz dzieli scenę z Polakiem mieszkającym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex "Street Blues"), z którym spotkali się na scenie akompaniując wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin . W 2012 roku założyli zespol "Immigrants", z którym koncertują po wielu europejskich festiwalach jak na przykład: "Blues to Bop" w Lugano(Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx(Francja)……

Tomek Dziano ur. w Łodzi, gitarzysta, wokalista, autor i kompozytor. Milosnik blues'a i soul. Pierwszą jego znaną formacją był duet akustyczny Sapieja-Dziano, który zmienił się w "Street Blues"(uczestniczył we wszystkich chyba festiwalach bluesowych drugiej polowy lat 80tych, dwukrotny laureat Rawy Blues"). W 1988 zespól wyjechał do Berlina-zachodniego(wówczas), gdzie często grywał w znanym berlińskim klubie "Blues Café" i wielu innych klubach oraz oczywiście na ulicach! Po zburzeniu berlinskiego muru grupa wyjechała do Holandii, a następnie, w 1990 roku, do Francji, gdzie została na stale zmieniając skład i brzmienie zespołu. Pod tą nazwą dzialali do 2000 roku (wydając płyty: Driving Licence-1996 i "Prodigal son"2000). W tym tez czasie Tomek rozpoczął karierę solowa miedzy innymi jako:"Tomek Dziano trio", "Tribute to John Lee Hooker" itp. W 2012 roku wraz z Mike Greene,Stephane Ranaldi i Alain Michel stworzyli grupe "Immigrants", z którą jeżdżą po festiwalach w: Belgii, Niemczech, Francji, Wloszech i Szwajcarii(blues to bop itd …).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza