poniedziałek, 27 kwietnia 2015

27-go kwietnia w HRP Pamela w Toruniu wystąpią Gerry Jablonski and The Electric Band oraz Dopamina

fot. Marc Marnie
Hard Rock Pub Pamela przygotował bardzo ciekawą propozycje koncertową na ostatni kwietniowy poniedziałek (27.04.2015). Klubową sceną zawładną dwa zespoły czerpiące inspiracje z korzennych gatunków będących fundamentem muzyki rockowej, takich jak: blues, folk, punk czy reggae. W Hard Rock Pubie Pamela wystąpią: toruńsko-bydgoska Dopamina oraz szkocka grupa mająca polskie korzenie GERRY JABLONSKI And The Electric Band. Oba zespoły znane są z energetycznych występów i świetnego kontaktu z publicznością. Koncert zapowiada się wyjątkowo nie tylko ze względu na świetnych wykonawców. Warto wspomnieć, że tego wieczoru Dopamina zarejestruje materiał, który pojawi się na płycie "LIVE" zespołu. Fani grupy mają okazje uczestniczyć w znaczącym wydarzeniu w historii zespołu. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19-tej. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

fot. Kamil Juszkiewicz
Gerry Jablonski And The Electric Band (UK)
Zespół zyskał niebywałą popularność dzięki świetnym kompozycjom, rewelacyjnym koncertom pełnym energii, a także historii, która z zespołem jest związana. Gerry (jego ojciec był emigrantem wojennym z Jastarni), Piotr Narojczyk (emigrant z Warszawy), Dave Innes oraz “Professor” Grigor Leslie stworzyli 5 lat temu w szkockim Aberdeen team, który w dniu dzisiejszym wydaje czwartą już płytę. Słynny perkusista Dave Innes (Fish, Marillion) dokładnie rok temu zmarł po długiej walce z chorobą, a jego miejsce zajął młody, niezwykle utalentowany Lewis Fraser. Trasa koncertowa zespołu będzie promować czwarte wydawnictwo kwartetu, nad którym pracowali specjaliści ze słynnego Abbey Road Studios w Londynie, zatytułowane Trouble With The Blues. Polska premiera płyty będzie mieć miejsce 22 kwietnia i potrwa wraz z trasą koncertową do 03 maja. Płyta zawiera 10 autorskich kompozycji, z których wszystkie usłyszymy podczas występów.

Gerry Jablonski – guitars, vocal
Piotr Narojczyk – harmonica
Grigor Leslie – bass, back vocal
Lewis Fraser – drums, back vocal

Dyskografia:
Gerry Jablonski Band 2010
Life At Captain Tom’s 2012
Twist Of Fate 2013
Trouble With The Blues 2015


Zespół Dopamina to trio rockowe założone latem 2011 roku. Ludzie tworzący zespół mają szerokie zainteresowania muzyczno – estetyczne, od korzennego folku, reggae i bluesa, poprzez punk, cold wave i new romantic, aż po avantgarde i freejazz. W pewnym stopniu te fascynacje odbijają się w muzyce, którą sami określają jako psycho – melodic – rock. W czerwcu 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Fala. Tytuł płyty jest wyraźną aluzją do lat osiemdziesiątych - złotej ery polskiej muzyki rockowej. Sama płyta jest próbą przywrócenia tej muzyce szczerości i emocjonalności, cech zanikających niestety w erze konsumpcjonizmu i skrajnego indywidualizmu.

Skład Dopaminy
Dymitr Czabański - wokal, gitara
Tomek Krzemiński - wokal , gitara basowa
Jarek Hejmann - perkusja, realizacja dźwięku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz