poniedziałek, 16 lipca 2018

Śląska Scena Metalowa szansą dla młodych kapel ze Śląska i Zagłębia - do wygrania 2 tys. zł oraz występ podczas finału Śląskiej Sceny Metalowej przed ikonami polskiego metalu! Termin zgłoszeń 31 lipca.

Tylko do końca lipca br. na slaskascenametalowa@gmail.com zgłaszać mogą się młode kapele metalowe z Górnego Śląska i Zagłębia. Na autora najlepszego utworu czekają 2 tys. zł i występ przed legendami metalu podczas finału Śląskiej Sceny Metalowej 9.11 w Katowicach. Sprawdź szczegóły przeglądu „Wszystko abo Nic”!

Jak czytamy na Facebooku Śląskiej Sceny Metalowej ma to być niezwykłe wydarzenie muzyczne: z jednej strony zupełnie nowym, bo pierwszym w regionie w takiej formule; z drugiej – mającym przywołać historię tworzenia się katowickiej sceny metalowej. Na scenie finałowego koncertu 9.11 pojawić mają się „żywe legendy” tego gatunku. Obok nich zaprezentować będą mogli się debiutujący dopiero artyści. Ci ostatni otrzymają taką możliwość dzięki przeglądowi pod hasłem „Wszysko abo Nic”. Jury w składzie: Roman Kostrzewski (KAT), Michał Stawiński (NeuOberschlesien) i Wojciech Mirek (Katowice Miasto Ogrodów) wyłoni dziesięć jego zdaniem najbardziej obiecujących wykonawców. We wrześniu ta finałowa dziesiątka stanie ze sobą w szranki na scenie kultowego klubu Panorama w Katowicach-Ligocie. Tylko do końca miesiąca przyszłe gwiazdy muzyki metalowej mogą nadsyłać swoje nagrania mailem na adres slaskascenametalowa@gmail.com. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł oraz zaproszenie do grona artystów Śląskiej Sceny Metalowej. Tym samym najlepsza formacja metalowa supportować będzie legendy polskiej sceny metalowej. Główne gwiazdy koncertu finałowego poznamy wkrótce.


– Co ważne, w przeglądzie pod hasłem „Wszysko abo Nic” mogą wziąć udział wyłącznie młode talenty muzyczne. Oczywiście młode niekoniecznie wiekiem, ale stażem, a przede wszystkim dorobkiem – zaznacza Monika Mierzwa ze Stowarzyszenia Absurdalny Kabaret będącego głównym organizatorem ŚSM. – Uczestnicy konkursu nie mogą mieć na koncie oficjalnego longplay'a albo dostępnej w oficjalnej sprzedaży EP-ki. Posiadać mogą co najwyżej single. I taki właśnie singiel należy wysłać do nas mailem w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca br. – wyjaśnia.

Regulamin przeglądu „Wszysko abo Nic”

Roman Kostrzewski będzie jednym z jurorów przeglądu dla młodych górnośląskich i zagłębiowskich kapel metalowych. Fot. Jarosław Sternal
Zgodnie z regulaminem przeglądu dostępnym na Facebooku nagranie należy zapisać jako plik WAVE i wyeksportować na wirtualny dysk typu: WeTransfer, Dropbox, Speedy Share, Google Dysk, SendSpace lub inny, uzyskując link do pliku. Można też zwyczajnie załączyć do maila MP3 w jakości nie wyższej niż 320 kbps. Zamiast utworu można również podać link do nagrania na YouTubie.

Na zgłoszenia Roman_Kostrzewski czeka do31.07. Fot.Jarosław Sternal
Jak podkreślają organizatorzy, pod uwagę brane będą wyłącznie autorskie nagrania, nie covery. Zarówno przegląd „Wszysko abo Nic”, jak i wielki finał Śląskiej Sceny Metalowej odbędą się w Katowicach. Radosław Markiewicz, ceniony reżyser, scenarzysta i producent filmów fabularnych, wspomina Katowice jako zawsze mroczne miejsce. – Miasto czarne jak węgiel i gorące jak wytapiana tutaj stal. Miasto, w którym dymy z kominów przysłaniały słońce – mówi. – Nic dziwnego, że taka atmosfera pchnęła dziesiątki młodych ludzi do tworzenia najbardziej ekstremalnej odmiany muzyki, heavy metalu – zauważa. Dziś, po wielu przeobrażeniach gospodarczo-kulturalno-ekonomicznych, Katowice noszą prestiżowy tytuł Miasta Muzyki UNESCO. Nie dziwne więc, że górnośląsko-zagłębiowska impreza odbędzie się właśnie tam. Organizatorem przeglądu, jak i całego wydarzenia, jakim jest Śląska Scena Metalowa, są: Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach. Partnerem imprezy jest klub muzyczny Panorama w Katowicach. Patronat medialny sprawują nad nią: Heavyrock.pl, Darkplanet.pl, Wyspa.fm, StrefaMusicArt.pl i portal DlaStudenta.pl. Finał Śląskiej Sceny Metalowej wpisze się w zakończenie hucznych (bo trwających aż 3 lata) obchodów 150-lecia Katowic.

Tekst: Kajetan Balcer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz