sobota, 3 grudnia 2016

„Skrzypek na dachu” Skorupa & JazBrothers doczekał się klipu!

Skorup & JazBrothers. Fot. Klaudia Kubot
Na MaxFloRecTV 2 grudnia trafił ostatni klip promujący Ludzi chmur Skorupa (MC) & JazBrothers (producenci). Obraz towarzyszy utworowi pt. „Skrzypek na dachu”. Numer ten cieszył się największą popularnością w sieci zaraz po pozostałych singlach z płyty. Większość zdjęć do teledysku powstała w słowackich Tatrach Wysokich

– Początkowo był plan, żeby nakręcić zwykły teledysk, w którym rapuję na dachu i w knajpie. Finalnie ustaliliśmy jednak wspólnie z Radkiem (realizator z grupy filmowej Ace of Art – przyp. red.), że najlepiej będzie zilustrować ten utwór kadrami z gór – opowiada Skorup. – Zdecydowaliśmy się na słowackie Tatry Wysokie. Panuje w nich mniejszy ruch niż po polskiej stronie i zwyczajnie można było zarezerwować nocleg w schronisku z dnia na dzień. Zadecydowały więc m.in. względy logistyczne – dodaje. Część ujęć nakręcono również w rodzinnym mieście artystów, Gliwicach.


Skorup na planie klipu do SKRZYPKA NA DACHU. Fot. Grzegorz Siemianowski
Za klip do „Skrzypka na dachu” odpowiedzialny jest Radosław Bereś z Ace of Art. Jego autorstwa jest również wideoklip do „Drzewa”, 2. singla z płyty „Ludzie chmur”. Album promują jeszcze takie single, jak: „Zagubiona autostrada”, tytułowi „Ludzie chmur” i „Chłodny front” z gościnnym udziałem Meli Koteluk:


Jako tytułowy skrzypek w najnowszym singlu, jak i klipie, pojawia się ogólnopolskiej sławy skrzypek jazzowy Tomasz Mucha. Scratchuje z kolei DJ Roka. Premiera dwupłytowego (zawierającego płytę standardową i krążek z instrumentalnymi wersjami utworów) albumu Ludzie chmur odbyła się rok temu, 27.11.2015. Wydawnictwo zawiera 14 numerów. Skorup posługuje się w nich dość przystępnym i jednocześnie charakterystycznym dla siebie językiem. W wielu przypadkach pod płaszczykiem prostoty skrywa drugie dno, czego przykładem jest najnowszy singiel. Ludzie chmur wciąż dostępni są na www.MaxFloSklep.pl, w Empiku i dobrych sklepach z muzyką. W wersji cyfrowej album znaleźć można m.in. na MaxFloRecTV na YT oraz w serwisach streamingowych. Singiel „Skrzypek na dachu” jako MP3 dostępny jest pod adresem https://maxflosklep.pl/pl/p/Skorupa-JazBrothers-Skrzypek-na-dachu-singiel/785.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz