sobota, 3 grudnia 2016

☩ Wrekmeister Harmonies (USA) - pastoral doom - live band z członkami Godspeed You! Black Emperor (perkusja - bass - skrzypce) wystąpi 3 grudnia w Krakowie

Wrekmeister Harmonies powraca ze swoim najbardziej zróżnicowanym brzmieniowo albumem. Na Light Falls rdzeń Wrekmeister - JR Robinson (wokal, gitara) oraz Esther Shaw (instrumenty klawiszowe, fortepian, skrzypce, śpiew) łączą siły z muzykami Godspeed You! Black Emperor Thierry Amar - bas i kontrabas, Sophie Trudeau - fortepian, skrzypce i wokal, Timothy Herzog - bębny. Na płycie gościnnie występują również Chicagowscy muzycy - Ryley Walker i Cooper Crain (Cave, Bitchin Bajas).

Tytuł albumu pochodzi z książki Primo Levi'ego „Czy jest to człowiek?" - przemyśleń dotyczących roku, który autor spędził jako więzień Auschwitz. Włoski chemik żydowskiego pochodzenia i żołnierz antyfaszystowskiego ruchu oporu sugeruje w tej przełomowej pracy, że wyzbywanie się człowieczeństwa zachodzi najskuteczniej, kiedy świat zmienia się powoli, a ludzie zaczynają akceptować rzeczy, które normalnie byłyby dla nich nie do zaakceptowania.
Light Falls ukazał się 16 września nakładem amerykańskiej wytwórni Thrill Jockey. Okładkę zaś zaprojektował legendarny artysta Nick Blinko (Rudimentary Peni). Po zeszłorocznym, doskonale odebranym Night Of Your Ascension, Wrekmeister Harmonies nieustannie koncertował z takimi artstami jak Marissa Nadler, Bell Witch oraz członkami Dead To A Dying World w całych Stanach i Europie. Tym razem rusza w trasę w zmienionym, 5 osobowym składzie.

JR Robinson: "Chciałem dźwiękiem oddać ideę powolnej, pełznącej zmiany. Gdy wpadłem na pomysł z tytułem albumu, myślałem o tym, jak, światło zamienia wieczorem, jak bardzo stopniowy jest to proces. Stoisz oglądając powolny, spokojny zachód słońca, kiedy nagle patrzysz w górę i orientujesz się, że jest już ciemno ".


03.12.2016 start 20:00
Kraków, Kawiarnia Naukowa
Bilety: przedsprzedaż 30, w dniu koncertu 40zł
Przedsprzedaż:  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza