sobota, 10 grudnia 2016

10 grudnia o godz. 18.00 w Cafe & Bistro "IKA" w Tomaszowie Maz. w ramach cyklu "Herosi Rock'n'Rolla" Antoni Malewski zaprasza na II spotkanie z muzyką Leonarda CohenaZapraszam wszystkich fanów, miłośników dobrej muzyki na na drugie już muzyczne spotkanie w dniu - sobota 10 grudnia 2016 o godz. 18.00 - do Cafe & Bistro "IKA" w ramach cyklu "Herosi Rock'n'Rolla". Podobnie jak przed tygodniem bohaterem spotkania - koncertu będzie niedawno zmarły (7 listopada) - LEONARD COHEN - kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz tworzący w stylu piosenki autorskiej, w gatunku folk rock.Cohen at King's Garden, Odense, Denmark, August 17, 2013 
(fot. Takahiro Kyono)
Leonard urodził się w 1934 roku w Montrealu jako Leonard Norman Cohen, syn Mashy (Marshy) i Nathana Cohenów, w średniozamożnej żydowskiej rodzinie. Ojciec pochodził z Polski, a matka, Masha Klonitsky-Cohen, Była córką talmudysty, rabbiego Solomona Klonitsky-Kline, Żyda litewskiego pochodzenia - 15 sierpnia 1937 roku - zmarł dziadek Leonarda ze strony ojca, Lyon Cohen, człowiek aktywny w społeczności kanadyjskich Żydów. 


Dzięki swojej rodzinie otrzymał solidną edukację na poziomie średnim i zaczął studia na anglojęzycznym McGill University w rodzinnym mieście. Choć był przeciętnym studentem, jeszcze w czasie studiów zdobył prestiżową nagrodę McNaughton Prize za osiągnięcia literackie. 5 października 1955 roku ukończył studia na Uniwersytecie McGill z tytułem bakałarza (Bachelor of Arts). W maju 1956 roku wydał swój pierwszy tom poezji Let Us Compare Mythologies. Na przestrzeni następnych lat pisał i publikował poezję oraz wydał dwie powieści: The Favorite Game 1963 oraz Beautiful Losers w 1966 r.

Antoni Malewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz