piątek, 4 grudnia 2015

Gramy dla Wojtka Kordy


Dziś otrzymałem następującego maila od Antoniego Malewskiego z Tomaszowa Mazowieckiego

Od Pana Krzysztofa Wodniczaka otrzymałem tej treści dramatyczny list dotyczący sytuacji zdrowotnej naszego rock'n'rollowego idola lat 60/70-tych WOJTKA KORDY, który chciałem przesłać moim bliskim i znajomym, LUDZIOM DOBREJ WOLI.

Antoni


.... lecz ludzi Dobrej Woli jest więcej...

Utworzyli oni na facebooku konto GRAMY DLA WOJTKA KORDY. Zwracam

się z prośbą o pomoc dla ciężko chorego wokalisty Wojciecha Kordy, który tworzył podwaliny polskiego rock and rolla. Po zaśpiewaniu nad urną śp. .Franciszka Walickiego na gdyńskim cmentarzu znalazł się w poznańskim szpitalu, obecnie co najmniej do końca listopada przebywać będzie w lecznicy medycznej OO Bonifratów w Piaskach k/Gostynia. Wysokie koszty leczenia i rehabilitacji przekraczają możliwości chorego i jego bliskich.Nawet skromne sumy maja znaczenie, liczy się każda złotówka - wspólnie możemy wiele pomóc. Proszę ten wpis udostępniać na facebooku GRAMY DLA WOJTKA KORDY. Na pewno będą także koncerty charytatywne, aby uzyskane kwoty ze sprzedanych cegiełek przeznaczyć na koszty rehabilitacji.

Z poZDROWIEniami,
Krzysztof Wodniczak pryjaciel artystówNa facebookowej stronie  GRAMY DLA WOJTKA KORDY  znalazłem następujący wpis:

Kochani, "CHOROBA NIE WYBIERA". Uderzyła również w mojego przyjaciela - Wojtka. Dwukrotne objawy udaru, które mu się przytrafiły spowodowały jego niepełnosprawność, a to spowodowało, że niestety nie może koncertować. Choroba spowodowała wstrzymanie nagranej już płyty Sursum Korda - czyli mój świat Niebiesko - Czarny jak również wstrzymał nagranie najnowszej płyty Dziś rano stanął mi - cały świat na głowie we współpracy Mańka Lichtmana i Tadzia Urbańskiego. Zasług Wojtka dla polskiej kultury muzycznej nikomu nie trzeba przypominać. Los niejednokrotnie Go ciężko doświadcza, ale dzięki swojej wspaniałej żonie Aldonie, która jest jego Aniołem - niesie ten swój Krzyż. Pomóżmy Wojtkowi bo na to zasługuje. Koncert, który odbędzie się w styczniu w Poznaniu (o terminie powiadomimy) - głównym jego organizatorem jest Andrzej Pakuła - manager Wojtka a także animator i organizator imprez muzycznych, oraz znany poznański organizator cyklicznych imprez i festiwali, dziennikarz i współorganizator - Krzysztof Wodniczak. Zapraszamy do współpracy - wszystkich "Ludzi Dobrej Woli". Wszelkie informacje dotyczace koncertu oraz dotyczące pomocy pojawią się w najbliższym czasie...Pozdrawiam wszystkich przyjaciół i fanów Wojtka Kordy z góry dziękując za okazane.

Jacek Ejsymond

Apel pana Krzysztofa Wodniczaka zostanie odczytany dziś wieczorem - 14 listopada w Radio Wnet pod koniec 17 Notowania Listy Przebojów Polisz Czart, którego będzie można wysłuchać klikając w poniższy link w godz. 19.00 - 22.00 w Polsce, 18.00 - 21.00 w Wielkiej Brytanii i Irlandii i 12.00 - 15.00 czasu Chicago
 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza