sobota, 19 października 2013

Skwer Grzegorza Ciechowskiego – 19 października uroczystość nadania imienia

iNNi fot. Krzysztof Mariański
Skwer przy zbiegu ulic Kondratowicza i św. Wincentego w Warszawie już niedługo będzie miał swoją nazwę - Skwer Grzegorza Ciechowskiego. Oficjalne nadanie imienia odbędzie się 19 października o godz. 17.00. Podczas uroczystości wystąpią formacje: Szepty i Krzyki oraz iNNi – obie doskonale znane fanom Republiki. Podczas koncertu usłyszymy republikańskie covery oraz muzyczne adaptacje wierszy Grzegorza Ciechowskiego. Zwieńczeniem całości będzie występ Teatru Mantra.

Szepty i Krzyki - fot. Anna Szał kowska
Na początku lutego pomysł na taką właśnie nazwę ogłosił serwis targówek.info, który rozpoczął zbiórkę podpisów pod wnioskiem do Rady Warszawy. Pomysł się spodobał i poparło go wiele osób, m.in. Anna Skrobiszewska - wdowa po muzyku.

12 września 2013 Rada Warszawy przegłosowała uchwałę, nadającą obiektowi miejskiemu nazwę: Skwer Grzegorza Ciechowskiego. Nazwa upamiętania dokonania tego wielkiego artysty, ale również fakt, że przez wiele lat Grzegorz Ciechowski, urodzony w Tczewie i mocno związany z Toruniem, był mieszkańcem właśnie Targówka.

Urząd Dzielnicy Targówek serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie skweru, które odbędzie się 19 października 2013, o godz. 17.00

Więcej: www.targowek.info/tag/skwer-ciechowskiego
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/749776601706579/
Wiersz Grzegorza w wykonaniu iNNych: http://www.youtube.com/watch?v=zkjb1sfEnhA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz