niedziela, 27 października 2013

REBELIANCI prezentują płytę "Southern Soul"! Premiera w listopadzie!

Rebelianci to nowy polski zespół grający southern rocka, który tworzą muzycy z potężnym doświadczeniem scenicznym. Powstał w 2012 roku po odejściu wszystkich instrumentalistów od formacji Manson Band i dołączeniu wokalisty Michała Borowca. Muzyka zespołu zainspirowana jest brzmieniem takich legend jak Lynyrd Skynyrd czy The Allman Brothers Band. Melodyjne "piosenki drogi" tworzą niesamowity klimat mistycznej podróży przez amerykańskie południe. Rebelianci w prostych słowach opowiadają o człowieku i jego marzeniach. Tytuł płyty “Southern Soul” nawiązuje zarówno do południa Stanów Zjednoczonych, ojczyzny tego gatunku, ale też do południa naszego kraju skąd pochodzą Rebelianci. W ostatnich miesiącach zespół przygotowywał pierwszy materiał studyjny. "Southern Soul" to EPka, na której znalazło się 5 utworów. Materiał został zrealizowany w Maq Records (gdzie nagrywali m.innymi TSA, Piersi, Cree) we współpracy z Maciejem Stachem. Płyta ukaże się w listopadzie 2013.
Tracklista płyty prezentuje się następująco:
1. Paranoja.
2. Ostatni Świat
3. Droga 88
4. Płomień
5. Imaginacje

W serwisie Soundcloud pod adresem - https://soundcloud.com/rebelianci można posłuchać pierwszego utworu promującego album, zatytułowanego “Droga 88”.
Muzycy zespołu REBELIANCI wielokrotnie występowali na największych zlotach motocyklowych oraz Piknikach Country oraz Bluesowo Rockowych imprezach. Grupa zafascynowana takimi zespołami jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Outlaws, gra wyłącznie autorskie, polskie kompozycje w klimacie rock/southern rock/blues.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz